• Pabėgėlio statusą turintys asmenys ieško darbo Kaune

  Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamentas informavo, kad šiuo metu darbo Lietuvoje ieško asmenys, atvykę į Lietuvą iš Afganistano, Venesuelos, Eritrėjos ir kitų šalių. Jau daugelis afganistaniečių, atvykusių į Lietuvą su savo šeimomis 2021 m., įsidarbino Lietuvos įmonėse. Tai pat planuojama, kad iš Venesuelos artimiausiu metu atvyks ne viena dešimtis asmenų, turinčių lietuviškų šaknų.

  Asmenys, kuriems suteiktas pabėgėlio statusas turi leidimą nuolat gyventi Lietuvoje, todėl įdarbinimas vyksta įprasta tvarka. Juos domina įvairūs darbo pasiūlymai. Tikslingiausia orientuotis  į pozicijas, kurios nereikalauja daug lietuvių kalbos įgūdžių, nesudėtingai suprantamos.

  Lietuvos darbdaviams (įmonėms), kurios įdarbina šiuos asmenis iki 24 mėnesių mokama 75 proc. darbo sutartyje nurodyto užmokesčio subsidija (gali būti skiriama trumpiau, tačiau su galimybe pratęsti), tačiau subsidijos dydis negali būti didesnis nei 1,5 minimalus darbo užmokestis.

  Pas darbdavį norintys dirbti asmenys atvyksta kartu su Užimtumo tarnybos Kauno skyriaus specialistais, vertėju.

  Jei įmonės pageidautų  susipažinti su darbo ieškančių asmenų sąrašais, kita informacija ir aptarti pabėgėlių statusą turinčių žmonių potencialaus įdarbinimo klausimus, prašome kreiptis į Edviną Urboną, Užimtumo tarnybos Kauno klientų aptarnavimo departamento socialinių partnerysčių ir paslaugų koordinatorių, 8 658 95758, Edvinas.Urbonas@uzt.lt. Prašome susisiekus su Edvinu informuoti, kad esate Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai.

   

  Informaciją parengė: Daiva Vyšniauskienė, Kauno PPA rūmų verslo atstovavimo skyriaus vadovė, tel.: 8 687 36240, daiva.vysniauskiene@chamber.lt

   

Skip to content