• Naujienos
 • Naujos ES taisyklės prekybos interneto platformose

  Vakar vakare Europos Parlamentas, Europos Sąjungos Taryba ir Europos Komisija pasiekė politinį susitarimą dėl pirmų tokio pobūdžio taisyklių, kuriomis siekiama sukurti sąžiningą, skaidrią ir nuspėjamą prekybos interneto platformose verslo aplinką.

  Naudos iš šių naujų taisyklių turės interneto prekeiviai, prekiaujantys elektroninėse prekyvietėse, viešbučiai, naudojantys užsakymo platformas, programėlių kūrėjai ir dar daug kitų įmonių, o taip pat vartotojai. Naujuoju reglamentu bus sukurta labiau nuspėjama ir skaidri prekybos aplinka internete, atsiras naujų galimybių spręsti ginčus ir skundus.

  Nauda, kurią ypač pajus mažosios įmonės:

  · uždrausta tam tikra nesąžininga veikla: pagal naująsias taisykles skaitmeninės platformos negalės sustabdyti pardavėjo naudojimosi paskyra arba jos uždaryti be aiškių priežasčių ir galimybių pateikti skundą. Turės būti užtikrinta galimybė lengvai susipažinti su sąlygomis, ir jos turės būti išdėstytos aiškia ir suprantama kalba;

  · didesnis interneto platformų skaidrumas: prekyvietėse ir paieškos sistemose reikės atskleisti pagrindinius parametrus, naudojamus prekėms ir paslaugoms jų interneto svetainėje reitinguoti, kad pardavėjai lengviau suprastų, kaip optimizuoti savo veiklą. Pagal naująsias skaidrumo taisykles interneto platformos privalės aiškiai nurodyti visus pranašumus, kuriuos jos suteikia saviems produktams prieš kitus. Jos taip pat turi atskleisti, kokius duomenis renka ir kaip jais naudojasi, visų pirma, kaip tokiais duomenimis dalijasi su verslo partneriais.

  Naudos iš teigiamo taisyklių poveikio taip pat turės vartotojai. Tikimasi, kad pagerinus pasitikėjimą internetinio verslo aplinka ir jos nuspėjamumą bei teisinį tikrumą, padaugės internetines tarpininkavimo platformas verslui aktyviai naudojančių įmonių ir jų konkurencija. Dėl to turėtų padidėti ir vartotojams internetu siūlomų prekių bei paslaugų įvairovė, pagerėti jų kokybė ir sumažėti kainos. Taip pat bus aiškiau matoma prekes ir paslaugas siūlančios įmonės tapatybė. Be to, turės būti aiškiai nurodoma, ar bendrosios paieškos rezultatams poveikį daro mokėjimai, pvz., interneto svetainės savininko atliktas mokėjimas. Tai padės vartotojams priimti labiau informacija pagrįstus sprendimus.

  Naujosios taisyklės bus pradėtos taikyti po 12 mėnesių nuo jų priėmimo ir paskelbimo. Dar po 18 mėnesių jos bus peržiūrėtos, siekiant užtikrinti, kad neatsiliktų nuo sparčiai besivystančios rinkos.

  Daugiau informacijos (anglų kalba): http://europa.eu/rapid/press-release_IP-19-1168_en.htm

Skip to content