• Naujienos
  • Pasiūlymai susitikime su Ekonomikos ir inovacijų viceministru

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius rugpjūčio 30 d. dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos organizuotame pasitarime su viceministru Vincu Jurgučiu.

    Susitikimo metu Zigmantas Dargevičius išreiškė poziciją, kad apribojimai verslui vykdyti veiklas išlieka. Ribojimai susiję su klientų aptarnavimu turint galimybių pasą (galima bus aptarnauti tik apie 60 proc. žmonių), užsienio piliečių atvykimu į Lietuvą. Klientų aptarnavimas tik su galimybių pasu pareikalaus daugiau žmogiškųjų išteklių juos tikrinant, šiuo metu reikalingi papildomi resursai aptarnaujant klientus ir be galimybių paso, kai tiekiamas maistas. Aktyvus turizmo sezonas baigiasi prasidėjus rudeniui – stipriai mažėja turistų srautas viešbučiuose, ypatingai tai atsiliepia verslo viešbučiams ir neigiamai įtakoja apyvartą. Todėl reikalingos skubios priemonės, kurios padėtų išlaikyti darbo vietas ir darbuotojus viešbučių sektoriuje, pvz.: prastovų, darbo užmokesčio kompensavimas ar kitos. Taip pat viešbučiai šaltuoju sezonu susidurs su infrastruktūros išlaikymo problematika: šildymo ir kitais kaštais.

    Viceministras Vincas Jurgutis pažadėjo, kad darbo vietų ir darbuotojų išlaikymo klausimui spręsti artimiausiu metu bus organizuojamas pasitarimas su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos viceministru Vytautu Šilinsku ir verslo asocijuotų organizacijų atstovais. Iki susitikimo yra laukiami konkretūs pasiūlymai problemoms spręsti.

    Didelė dalis verslų susiduria su vienomis ar kitomis problemomis, kurias įtakojo pandemija. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, ruošdamiesi susitikimams su valdžios ir valstybės valdymo institucijų vadovais rengia pasiūlymus dėl verslo sąlygų lengvinimo, paramos ar programų. Prašome visų sektorių įmones el. paštu: daiva.vysniauskiene@chamber.lt teikti pasiūlymus, kurie būtų reikšmingi Jūsų verslo išlaikymui ar plėtrai. Nuomonių ir pasiūlymų labai laukiame iki 2021-09-06.

Skip to content