• Naujienos
 • Natūralių vaistažolinių produktų gamybos lyderio „Acorus Calamus“ produkcija pripažįstama klientų visame pasaulyje

  UAB „Acorus Calamus“ yra vaistažolių ir maisto papildų rinkos gamybos lyderis Baltijos šalyse. Įmonė prieš beveik 30 metų įkurta Pakruojyje – nuostabiame gamtos prieglobstyje Šiaurės Lietuvoje, šalia vieno gražiausių ir didžiausių iki mūsų dienų išlikusių Lietuvos dvarų. Įmonė nuo seno žinoma kaip aukštos kokybės vaistažolių gaminių gamintojas, patikimas jų platinimo ir pardavimo visuomenei partneris bei inovatyvus savo srities ekspertas, savo veikloje taikantis pačius naujausius mokslo pasiekimus. Įmonė turi didelę patirtį gaminant įvairiausius produktus, tokius kaip funkcinės žolelių arbatos, maisto papildai, arbatos rinkiniai dovanoms.

  Gamindama šiuos produktus įmonė laikosi aukščiausių Europos kokybės standartų – įmonės gaminiuose nėra dirbtinių priedų, dažiklių ir skonio stipriklių. Vadovaudamasi tvaraus verslo principais „Acorus Calamus“ kuria stiprią aplinką: propaguoja tvarios ir atsakingos organizacijos idėjas, skleidžia teigiamą patirtį, rūpinasi žmonių ir gamtos ateitimi. Visa tai įgyvendina per savo procesus – švarią gamybą, gerą bendravimą su darbuotojais ir jų vertinimą, išteklių taupymą, emisijų mažinimą, plastiko mažinimą gamyboje ir gaminiuose bei socialinę atsakomybę. Tai leidžia įmonei pasiekti geresnių rezultatų, judėti į priekį bei didžiuotis aplinka, kurioje dirba.

  Įmonei išduotas Geros gamybos praktikos sertifikatas, patvirtinantis, kad joje taikoma gera gamybos praktika – kokybės užtikrinimo sudedamoji dalis, garantuojanti nuoseklią gaminio gamybą ir kontrolę pagal galiojančius kokybės standartus, kad galutinis produktas atitiktų numatytą paskirtį ir specifikacijų reikalavimus.

  Taip pat įmonėje įdiegta pavojų analizės ir kritinių valdymo taškų (RVASVT) sistema – tarptautiniu mastu pripažintas metodas, leidžiantis maisto pramonės įmonėms nustatyti maisto saugos rizikas, išvengiant pavojų maisto saugai ir laikantis teisės aktų reikalavimų. Taip pat „Acorus Calamus“ turi licenciją gaminti vaistus. Vaistų gamintojų licencijavimo sistema užtikrina, kad ES rinkoje cirkuliuojančius vaistinius preparatus gamintų licencijuotos įmonės, kurių veiklą sistemingai kontroliuoja ES valstybių narių įgaliotos institucijos.

  „Acorus Calamus“ gaminiai užsitarnavo klientų pasitikėjimą ir yra vertinami dėl patikimos kokybės ir saugumo – visa tai garantuoja ypač kruopšti žaliavų tiekėjų patikra, GMP (Geros gamybos praktika) kokybės valdymo sistema bei reikalavimus atitinkantis gamybos procesas. Tačiau ne mažiau įmonės produkcija yra žinoma ir užsienyje. Šiandien „Acorus Calamus“ produkciją galima rasti 32 pasaulio šalyse. Įmonė nuolatos siekia aukščiausių rezultatų, aktyviai plėsdama savo prekybos vietas užsienyje, ieškoma bendradarbiavimo galimybių taip toliau garsindama savo, kaip patikimos vaistažolių gaminių įmonės, vardą. Šiuo metu „Acorus Calamus“ aktyviai dirba Amazon – įmonės asortimentą jau dabar galima rasti Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Šveicarijos, Nyderlandų bei kitų šalių Amazon parduotuvėse.

  Būdami Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariais, „Acorus Calamus“ jau beveik dešimtmetį dalyvauja rūmų veikloje bei naudojasi rūmų siūlomomis priemonėmis verslo plėtrai. Be dalyvavimo įvairiuose seminaruose, tarptautiniuose maisto sektoriaus verslo kontaktų renginiuose, įmonė taip pat dalyvauja rūmuose vykdomų tarptautinių projektų veiklose. Praėjusiais  metais įmonė prisijungė prie rūmuose veikiančio projekto  „Naujos Galimybės LT“, kurio dėka 2020 metais gavo dalinį finansavimą dalyvauti tarptautinėje maisto sektoriaus parodoje BIOFACH 2020, kuri kasmet vyksta Vokietijoje, Niurnberge. Tai – pasaulyje pirmaujanti ekologiško maisto paroda, kurios dalyviai turi praeiti itin griežtą produktų sudėties atranką. Dalyvavimo šioje parodoje dėka įmonei pavyko surasti 3 stambius produkcijos užsakovus Vokietijoje ir Austrijoje.

  Šiais metais, projekto Enterprise Europe Network, taip pat veikiančio Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose, gautos užklausos dėka įmonė surado dar vieną naują vaistažolių pirkėją Vokietijoje ir jau spėjo išsiųsti pirmąją medicinai skirtų vaistažolių partiją.

  Įmonė tiki, kad jų augimą, didėjantį klientų ir partnerių pasitikėjimą bei verslo sėkmę lemia  buvimas patikimu partneriu, gaminančių saugius, kokybiškus augalinius produktus. Įmonė  orientuojasi į šiuolaikinį žmogų, nuolat plečia savo asortimentą ir pristato efektyvius sprendimus, apdovanotus daugybe pagyrimų ir sertifikatų.

  Matydama naudą „AcorusCalamus“ ir toliau planuoja dalyvauti Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų veikloje – prisijungti prie jų sektoriui įdomių parodų, tarptautinių B2B renginių, pagal galimybes dalyvauti kitose veiklose. Įmonė džiaugiasi, kad per rūmus ne tik turi galimybę mokytis bei išnaudotis specifinius, projektų sūlomus verslo partnerių paieškos kanalus, tačiau ir stiprinti savo pozicijas būnant bendruomenėje.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarptautinių ryšių ir protokolo skyriaus darbuotoja Ingrida Braziūnienė, kuruojanti tarptautinius verslo kontaktų renginius bei parodas, teigia, kad įmonių aktyvumas ir skirtas laikas dažniausiai anksčiau ar vėliau atsiperka naujomis partnerystėmis. „Džiaugiamės, kad užsienio partneriai vis dažniau nori dirbti būtent su Lietuvos įmonėmis, vertindami mūsų įmonių kompetenciją, kokybiškus produktus bei greitą komunikaciją“.

  Daugiau apie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų teikiamas paslaugas galite rasti puslapyje chamber.lt bei eenlietuva.eu

Skip to content