Lietuvoje plinta apgaulingi elektroniniai laiškai, kuriuos piktavaliai siunčia prisidengdami Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų darbuotojų vardu.
Įtartinuose laiškuose nurodomas fiktyvus siuntėjo vardas, pavardė, el. pašto adresas (pavyzdžiui, honti@phy.bme.hu), pridedamas Word dokumentas (kurio pavadinimas toks pats, kaip kažkada siųsto darbuotojo laiško Jums). Tokių laiškų siuntėjų tikslas – atidarius failą į kompiuterį įrašyti kenkėjišką programą, tai yra pakenkti kompiuterio naudotojui. Vadinamasis fišingas – tai sukčiavimo forma, skirta išvilioti konfidencialius duomenis, naudojant internetinius adresus, panašius į iš tikro egzistuojančios institucijos adresą. Šitaip iš neatidžių banko ar kitos institucijos klientų išgaunami, pavyzdžiui, prisijungimo prie internetinės bankininkystės kodai ar kredito kortelių numeriai.
Ką turėtumėte daryti gavę tokį laišką? Kai gaunate laišką su domenu @chamber.lt, reikėtų susisiekti su nurodytu laiško siuntėju ir įsitikinti, ar buvo Jums siunčiamas laiškas. Nepasitvirtinus laiško autentiškumui, laišką reikėtų ištrinti neatidarinėjant prikabintų dokumentų ir nespaudžiant nuorodų.
Jeigu laiškas gaunamas ne iš @chamber.lt – jį reikia ištrinti neatidarinėjant prikabintų dokumentų ir nespaudžiant nuorodų.
Atkreipiame dėmesį, kad Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų darbuotojų pašto adresas vardas.pavardė@chamber.lt arba chamber@chamber.lt.
Daugiau informacijos iš Nacionalinio kibernetinio saugumo centro čia.