• Naujienos
 • Meninis-aplinkosauginis projektas „TAUSOJU, VADINASI, EGZISTUOJU“

  Š. m. gegužės mėnesį startavo meninis-aplinkosauginis projektas „TAUSOJU, VADINASI, EGZISTUOJU“. Projekto idėja – visuomenės aplinkosauginio sąmoningumo didinimas meninėmis priemonėmis. Šio projekto tikslas – skatinti atsakingą elgesį, atsakingą vartojimą, akcentuoti kiekvieno mūsų būtiną dėmesį aplinkosaugai. Apie klimato kaitą ir kasdienius mūsų įpročius kviesime kalbėti interaktyviomis meninėmis formomis: teatro trupė „4ROOMS“ pristatys forumo teatro spektaklį (plačiau apie trupę https://www.4roomstheatre.com/musukomanda),  po  kurio interaktyvi diskusija su auditorija su aplinkosaugos ekspertu.

  Renginio metu tikimasi per asmeninę dalyvių patirtį formuoti elgesio pokytį, sprendžiant aplinkosaugines problemas kartu su kuo įvairesne bendruomene ir tokiu būdu skleisiti atsakingo ir tausojančio vartojimo idėją.

  Jei norite ir smagaus renginio, ir rimto pokalbio apie klimato kaitą bei  kasdienius mūsų įpročius – esate laukiami 2021 06 30 13 val. Muziejaus g. 1, Zapyškis. Registruokitės čia.

  Renginio trukmė  – 2 val.

  Sumanymo įgyvendintojai –  VšĮ Sumani Vizija, ir  VšĮ Baltijos aplinkos forumas

  Šiek tiek plačiau apie Forumo teatrą:

  Forumo teatras- tai  teatro žaidimas, kuriame parodoma neišspręsta problema ir publika kviečiama siūlyti ir išbandyti sprendimus. Tai gerai žinoma diskusijų forma  pasaulyje, ir vis dar naujas Lietuvoje būdas suprasti ir aptarti auditorijai svarbias temas. Žiūrovas šiame teatre yra aktyvus dalyvis, ne pasyvus stebėtojas. Forumo teatro tikslas – dialogas; kitais žodžiais, tai demokratijos ugdymas įtaigia menine forma; „forumo teatras yra tikrovės atspindys ir tolesnės veiklos repeticija” , teigia  jo  pradininkas Augustas Boalas.

  Forumo teatras yra laikomas socialinių pokyčių skatintoju. Scenarijus visuomet remiasi konkrečios auditorijos aktualijomis ir pateikiama tai auditorijai atpažįstama forma ir kalba. Visada kalbama apie vertybes: žmogiškieji santykiai, buvimo kartu svarba, būtinybė priimti sprendimus ir prisiimti atsakomybę už galimus padarinius. Veiksmas scenoje stabdomas keletą kartų, kad aktoriai tiesiogiai bendrautų su žiūrovais ir gautų pasiūlymų scenarijaus vystymui. Taip žiūrovai tampa dramos vystytojais. Šio metodo unikalumas – garantuotas emocinis įsitraukimas, situacijos analizė; nedidaktinė edukacinė prieiga. Tai galimybė tobulinti savo kasdienio gyvenimo kokybę, kai maži asmeniniai pokyčiai veda prie didesnių socialinių ir profesinių atradimų.

  Kviečiame svarstyti, kaip gali atsirasti ir įsitvirtinti pokyčiai mūsų gyvenime, kokios pozicijos laikosi švietimo institucijos, kai atsiranda drąsių jaunimo iniciatyvų; ieškosime būdų paneigti stereotipinio mąstymo šablonus, kad kasdienis dėmesys aplinkosaugai yra brangus, skirtas tik aukštesnes pajamas gaunantiems, kad „aš vienas lauke ne karys“, „aš per senas keistis“, „o mano kaimynai, tie tai niekada…“ ir panašiai.

Skip to content