Lygiai prieš metus Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų iniciatyva kartu su Sūduvos pramonės ir verslo asociacija buvo įkurta Marijampolės verslo taryba, kurios tikslas – kurti ir gerinti verslui palankią aplinką bei sąlygas Marijampolės savivaldybėje, siekiant išlaikyti verslo plėtrą kaip vieną iš prioritetinių savivaldybės vystymo krypčių.
Kovo 27 dieną vykusiame posėdyje vienas iš darbotvarkės klausimų – verslo tarybos pirmininko ir pavaduotojo perrinkimas. Buvo pasiūlyta, kad ir toliau pirmininko pareigas tęstų Marijampolės meras Povilas Isoda. Posėdyje dalyvavę nariai dauguma balsų šiam siūlymui pritarė. Taip pat, vadovaujantis nuostatais, pirmininko pavaduotoju patvirtintas Kauno PPA rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininko pavaduotojas Vygantas Subačius (UAB „Morita“ direktorius).
Posėdžio metu peržiūrėti Verslo tarybos nuostatai dėl švietimo įstaigų įtraukimo į tarybos veiklą. Akcentuotas siekis stiprinti bendradarbiavimą tarp verslo, savivaldos ir mokslo institucijų. Pabrėžta, jog sparčiai kintančios rinkos sąlygos bei technologinė pažanga kelia būtinybę jaunimui suteikti tokias kompetencijas, kurios padėtų greičiau adaptuotis darbo rinkoje.
Diskusijose daug dėmesio skirta verslo ir švietimo sektoriaus bendradarbiavimo galimybėms – tai esminis veiksnys, užtikrinantis, kad jauni specialistai darbo rinkoje pasirodytų geriau pasiruošę ir atitiktų darbdavių lūkesčius. Aptartos konkrečios priemonės, tokios kaip praktikų ir stažuočių programų plėtra, mentorystės sistemos kūrimas bei papildomi įgūdžių tobulinimo kursai. Tokios iniciatyvos padėtų jaunuoliams lengviau pažinti darbo aplinką, ugdyti praktinius įgūdžius ir stiprinti pasitikėjimą savimi.
Verslo tarybos narys Kęstutis Agentas (SPIVA prezidentas) pasiūlė į tarybos veiklą įtraukti Mykolo Romerio universiteto Sūduvos akademijos, Marijampolės profesinio rengimo centro, VšĮ „Lispa“ bei Marijampolės STEAM centro atstovus. Taip pat diskutuota apie galimybę įtraukti ir gimnazijų vadovus.
Posėdyje buvo pristatytas ir projektas „BeTech Akademija“, gimęs iš ankstesnių metų Verslo tarybos diskusijų. VšĮ „Lispa“ direktorius akcentavo, kad projektas pagrįstas keturių partnerių bendradarbiavimu: Sūduvos gimnazija, VšĮ Visuomenės ir verslo plėtros centras, VšĮ „Lispa“ ir UAB „CIE LT Forge“. Pirmasis renginys – 6 val. trukmės profesinio orientavimo sesija – vyks Sūduvos gimnazijoje, o vėliau seks karjeros konsultacijos. Tai – 6 mėnesių trukmės neformaliojo švietimo iniciatyva, skirta 10 dalyvių, norinčių įgyti praktinių technologinių ir inžinerinių įgūdžių.
Projekte taip pat numatytas 2026 metų forumas, kurio metu jauni žmonės galės iš arčiau susipažinti su technologijų ir inžinerijos sektoriaus karjeros galimybėmis. UAB „CIE LT Forge“ šiame projekte atlieka svarbų vaidmenį praktinių įgūdžių ugdyme – vykdo pameistrystės veiklas, suteikdama jaunuoliams galimybę pažinti realią darbo aplinką, įgyti praktinių žinių ir suprasti gamybos procesus technologijų srityje.