Marijampolės kolegijoje neseniai duris atvėrė Marijampolės regioninio STEAM atviros prieigos centras. Antradienio popietę Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo atstovai – verslo įmonių vadovai, apsilankė šiame centre siekdami išsiaiškinti bendradarbiavimo galimybes.
Centro vadovė Edita Kulikauskienė išsamiai papasakojo apie STEAM centrų veiklą. Lietuvoje yra 10 tokių centrų: 3 metodiniai (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje) ir 7 regioniniai (Alytuje, Marijampolėje, Panevėžyje, Telšiuose, Utenoje). Centre veikia biologijos-chemijos, fizikos inžinerijos, robotikos-informacinių technologijų laboratorijos ir Marijampolės išskirtinumas – čia veikianti kūrybiškumo ir medijų laboratorija. Centro vadovė džiaugėsi, kad svarus Marijampolės savivaldybės indėlis leido sukurti modernia įranga aprūpintą erdvę, kurioje jaunieji kūrėjai galės tobulėti įvairiose mokslinių tyrimų, techninės kūrybos ir medijų srityse. Šio centro laukia daug iššūkių, tačiau tikimasi, kad suburta profesionalų komanda juos įveiks, kad skatindami mokinių domėjimąsi naujausiais išradimais ir pasiekimais visi kartu kurs gražesnę ir modernesnę ateitį.
STEAM atviros prieigos centre suteikiamos modernios galimybės mokytis gamtos ir technologinių, inžinerijos ar matematikos mokslų ne tik Sūduvos regiono moksleiviams, bet ir kolegijos studentams. Šio centro veikla ir galimybėmis galima prisidėti prie jaunosios kartos ugdymo STEAM mokslo srityje reikalingų gebėjimų ir kompetencijų formavimo. Rūmų atstovai taip pat buvo supažindinti su turima laboratorijose įranga: lazerinė pjaustyklė, ploteris (lipnių plėvelių pjaustyklė), 3D spausdintuvas ir jos paruošimas darbui. Apsilankymo metu galima buvo pamatyti ir jau suprogramuotus bei sukonstruotus robotus.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo atstovai tikisi, kad tai nepaskutinis vizitas STEAM centre ir tik laikas parodys, kokios dar bendradarbiavimo galimybės ir perspektyvos atsivers. Viena iš jų – įmonių, kurių veikloje yra robotizuoti įrengimai įsitraukimas. Tokiu būdu jaunoji karta galėtų dar aiškiau pamatyti galutinį technologijų rezultatą.