• Naujienos
 • Marijampolės apskrities verslininkų susitikimas su centrinės ir vietinės valdžios atstovais

  Balandžio 26 d., Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo, Šakių ir Vilkaviškio atstovybių nariai susitiko su Lietuvos Respublikos Seimo nariais A. Vyšniausku, A. Butkevičiumi, V. Giraityte, Ekonomikos ir inovacijų ministre A. Armonaite, viceministre J. Neliupšiene bei Marijampolės apskrities savivaldybių merais.

  Susitikime dalyvavęs Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius teigiamai įvertino pagalbos verslui finansavimo padvigubinimą, siūlė ypatingą dėmesį skirti įmonių modernizavimui bei didesnį dėmesį skirti spartesniam valstybinės žemės valdymo teisių perdavimui savivaldybėms.

  Susitikimo metu buvo aptarta Europos Sąjungos (ES) Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė (Recovery and Resilience Facility, RRF). Pagal ją Lietuvai yra numatyta skirti daugiau nei 2 mlrd. eurų dotacijų. Diskutuota apie šių lėšų panaudojimo pagrindines sritis, naudą regionams.

  Renginio dalyvius domino regionuose įsikūrusio ir planuojančio steigtis verslo skatinimas, naudojant mokestines lengvatas. Aptarta kokios priemonės planuojamos, kokios yra galimybės perskirstyti dalį į valstybės biudžetą surenkamų mokesčių, nukreipiant juos į savivaldybių biudžetus.

  Susitikimo metu taip pat kalbėta ir apie planuojamas pramonės skatinimo regionuose priemones, panaudojant 2021‑2027 m. ES struktūrinės paramos fondų lėšas.

  Verslo atstovai siūlė nustatyti, kad reinvestuojamam įmonės pelnui būtų taikomas nulinis apmokestinimo tarifas. Šiam siūlymui Ekonomikos ir inovacijų ministerijos atstovai neprieštaravo, teigdami, kad artimiausiu metu apie tai diskutuos LR Vyriausybėje.

Skip to content