• Naujienos
 • LR Prezidento susitikimas su Marijampolės verslo atstovais

  Ketvirtadienį vykusio Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos ir Marijampolės regiono verslo bendruomenės susitikimo metu Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai pateikė informaciją apie šiandieninę verslo situaciją regione, tendencijas ir perspektyvas, diskutavo aktualiomis temomis. Susitikime kalbėta apie atskirų ekonomikos industrijų tendencijas, geopolitinių veiksnių poveikį šalies verslui, ilgalaikio finansavimo galimybes.

  Diskusijos dalyviai apsikeitė nuomonėmis kaip padidinti Lietuvos ekonomikos atsparumą neeilinių iššūkių aplinkoje. Rizika šalies verslo konkurencingumui ir sparčiam šalies ekonomikos augimui yra išaugusi, Kinijai taikant nekonvencinio pobūdžio priemones. Atkreiptas dėmesys į tai, kad praėjusiais metais pradėjusios augti energetinių produktų kainos regiono verslui daro neigiamą poveikį. Aptarta situacija darbo rinkoje: pasiūlos ir paklausos subalansavimas yra ilgalaikis iššūkis. Įmonių vadovai akcentavo, kad keičiantis mokestinei aplinkai gretimose šalyse, mūsų verslo įmonių laukia ne tik dideli iššūkiai, bet ir finansiniai praradimai.

  Prezidentas atkreipė dėmesį į tai, kad Seimui yra pateiktos Fiskalinės sutarties įgyvendinimo konstitucinio įstatymo pataisos, kuriomis siekiama suteikti savivaldybėms didesnį finansinį savarankiškumą skolintis investicijoms į projektus, skirtus prisitaikyti prie klimato kaitos ir ją švelninti, taip pat skaitmeninti viešąjį sektorių ar ekonomiką. 2021 m. buvo sudaryta mokesčių grupė, kurioje, svarstomi mokestiniai pokyčiai, susiję su įmonių investicijų skatinimu.

  „Susitikimai su verslo bendruomenėmis regionuose leidžia tiesiogiai pajausti ekonomikos pulsą iš pačių rinkos dalyvių. Poreikis skatinti investicijas ir produktyvumą, pasitelkiant taip pat ir pelno mokesčio instrumentą, aktyvesnis darbo jėgos paklausos ir pasiūlos subalansavimas, pagalba gyventojams ir įmonėms atsveriant kainų augimo šokus – sprendimų kryptys, šiuo metu aktualiausios ekonominės politikos darbotvarkėje“, – susitikime su verslo atstovais akcentavo LR Prezidentas.

   

   

  Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarijos nuotr.

Skip to content