• Naujienos
 • LPPAR: ministerijos pastangos jaučiamos, bet problemų su parama išlieka

  Penktadienį Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų (LPPAR) bendruomenė susitiko su Ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite aptarti esamų pagalbos priemonių verslui padėties ir naujų priemonių galimybių. Rūmai teigiamai vertina tiek dialogą su ministerija, tiek jos pastangas ir norą padėti nukentėjusiam verslui, tačiau atkreipia dėmesį į išliekančius iššūkius tokiose srityse kaip DU subsidijos pokarantininiu laikotarpiu, nuomos išlaidų kompensavimas, de minimis principas, subsidijos įmonėms, veiklą vykdančioms pagal keletą EVRK kodų, paskolų palūkanų kompensavimas, vietos gamintojų skatinimas ir kt.

  Susitikime, kuriame dalyvavo apie 50 LPPAR bendruomenės narių, ministrė Aušrinė Armonaitė, viceministrė Eglė Markevičiūtė ir kiti ministerijos atstovai, buvo pristatyta paramos nuo Covid nukentėjusiam verslui situacija bei ateities ekonomikos skatinimo priemonės tokiose srityse kaip skaitmenizacija, mokslas ir švietimas, žiedinė ekonomika ir kt. LPPAR asociacijos prezidento Rimo Varkulevičiaus teigimu, rūmų bendruomenė labai teigiamai vertina tiek patį dialogą su ministerija, tiek jos jau padarytus veiksmus padedant verslui atlaikyti pandemijos iššūkius bei pasiruošti ateičiai. Tai turės įtakos labiausiai nukentėjusio verslo likvidumui.

  „Verslas puikiai supranta, kad pandemijos įkarštis buvo neeilinių iššūkių ir sprendimų metas visiems, įskaitant ir valdžios sektorių. Tikrai negalėtume priekaištauti dėl noro ar principo trūkumo. Vis dėlto krizei slūgstant, verslas pagrįstai tikisi tam tikrų skubiai priimtų sprendimų korekcijų, visų pirma, tokiose srityse kaip kriterijai, pagal kuriuos skiriama parama – ne visada logiškas de minimis principo taikymas ar nuomos mokesčio kompensavimas. Ne mažiau svarbi ir ateitis: norėtume daugiau aiškumo, tiek kalbant apie pokarantinines priemones nukentėjusiam verslui, tiek apie skaitmeninės, žaliosios ir inovatyviosios ekonomikos skatinimo priemones“, – sako R. Varkulevičius.

   

  Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacija (LPPARA) yra 1996 m. įsteigta nevyriausybinė nepelno organizacija, vienijanti ir atstovaujanti penkiems regioniniams prekybos, pramonės ir amatų rūmams Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje bei daugiau kaip 2000 jų narių. Pagrindinis LPPARA tikslas yra verslo interesų atstovavimas gerinant aplinką verslo plėtrai, eksportui, investicijoms ir visuomenės gerovei. LPPARA teikia pasiūlymus verslo aplinkos gerinimui, konsoliduotą pozicija teisėkūroje, vertina valdžios sprendimus, dalyvauja ir kuria darbo grupes, apvalaus stalo diskusijas.

Skip to content