• Naujienos
 • Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų informacinis pranešimas

  Eksportuotojams – elektroniniai prekių kilmės sertifikatai

  2020 m. birželio 1 d. Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (toliau – Rūmai) informuoja, kad jau nuo šiandien į trečiąsias šalis eksportuojančios Lietuvos įmonės nelengvatinės prekių kilmės sertifikatus galės užsisakyti, atsiimti bei kitai valstybei pateikti elektroniniu būdu. Rūmai baigė pasirengimo darbus bei įmonėms pristato galimybę naudotis pasaulyje pripažinta „EssCert“ prekių kilmės sertifikatų sistema.

  „Rūmai valstybės jiems deleguotą funkciją – prekių kilmės sertifikatų išdavimą atlieka visoje Lietuvoje remiantis regioniniu principu. Kiekvienais metais vis daugiau pasaulio šalių išduoda ir priima elektroninius prekių kilmės sertifikatus, todėl  „EssCert“ sistemos įdiegimas mums leis neatsiliekant nuo pasaulinių skaitmenizacijos ir naujų technologijų diegimo procesų  dar greičiau ir efektyviau teikti paslaugas verslui visoje Lietuvoje. Tai ypač aktualu šiandieninėje pandemijos akivaizdoje, kai tradicinius verslo metodus privalo keisti šiuolaikiškos ir novatoriškos technologijos. Tikimės, kad naują paslaugą teigiamai įvertins ir Lietuvos eksportuotojai, o elektroninių sertifikatų skaičius kasmet augs“, – pažymi Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos prezidentas Rimas Varkulevičius.

  Elektroninių sertifikatų išdavimas leis įmonėms pateikti ir gauti dokumentus nuotoliniu būdu. Naudojantis sistema trumpės dokumentų išdavimo terminas, dokumentai bus patvirtinami ir grąžinami nevykstant į rūmus. Įmonės galės greitai nukopijuoti, redaguoti ir iš naujo pateikti dokumentus ankstesnių sertifikatų pagrindu. Patogi vartotojams sistema informuos eksportuojančią įmonę apie visus veiksmus formuojant ir išduodant jų užsakytus prekių kilmės sertifikatus.

  Elektroninius prekių kilmės sertifikatus priima daugelis šalių visame pasaulyje. Turėdama elektroninį prekių kilmės sertifikatą gavėjo šalies muitinė, kita institucija ar klientas galės internetinėje sistemoje patikrinti, ar tikrai buvo išduotas konkretus prekių kilmės sertifikatas tikrai buvo išduotas.

  Nelengvatinės prekių kilmės sertifikatas – tarptautinis prekių kilmę tvirtinantis dokumentas, kurio išdavimas pagrįstas prekių įsigijimo, kilmę įrodančių dokumentų ar gamybinių operacijų atlikimo analize bei medžiagų sąnaudomis. Prekių kilmės sertifikatus įvairiose šalyse dažniausiai išduoda Prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Dėl naujų galimybių išsiimti elektroninius sertifikatus jau galite kreiptis į rūmus, tačiau esant poreikiui, ir toliau dokumentus galėsime pateikti popierine forma, atsižvelgiant į kitos valstybės muitinės reikalavimus. Populiariausiomis eksporto į trečiąsias šalis kryptimis, remiantis išduotų sertifikatų statistika, ir toliau išlieka Uzbekija, Baltarusija, Kinija, Azerbaidžanas, Kataras, Ukraina, Rusija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Indija.

Skip to content