• Naujienos
 • Kvietimas į  „U.S. – Baltics Defence Industry Day 2023“ Vilniuje

  Kviečiame dalyvauti renginyje  „U.S. – Baltics Defence Industry Day 2023“, kuris organizuojamas 2023 m. rugpjūčio 28 d. Vilniuje konferencijų centre Courtyard Vilnius City Center, įgyvendinant Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybės pasirašytą susitarimą dėl abipusių viešųjų pirkimų gynybos srityje.

  Krašto apsaugos ministerija kartu su JAV Gynybos departamento (angl. U.S. Department of Defence) atstovais organizuoja jau antrąjį informacinį/aiškinamąjį renginį bendrai visoms trims Baltijos valstybėms. Į renginį atvyks įvairių sričių specialistai iš JAV Gynybos departamento, kurie pristatys, kaip JAV vyksta ir organizuojami gynybos pirkimai, kokie prioritetai, specializuotos programos ir galimybės Baltijos šalių įmonėms. Įmonės turės tiesioginę galimybę pabendrauti su JAV Gynybos departamento atstovais ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

  2021 m. gruodžio mėn. Lietuvos Respublikos Vyriausybė ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė pasirašytas susitarimas atveria naujas galimybes Lietuvos įmonėms, t. y. pritaiko išimtis iš JAV pirkimuose taikomų taisyklių „pirkti nacionalinį produktą“ pagal Pirkti JAV prekes ar paslaugas aktą (angl. Buy American Act) ir kitus JAV nacionalinius teisės aktus ir leidžia Lietuvos įmonėms dalyvauti viešuosiuose pirkimuose netaikant joms diskriminacinių reikalavimų. Tokį patį susitarimą yra pasirašiusios ir Latvija bei Estija.

  Renginio metu turėsime galimybę pristatyti Baltijos šalių įmones JAV atstovams – bus skirtas plotas įmonių stendams  (iki 5 stendų kiekvienai šaliai). Todėl registruojantis į renginį prašome nurodyti apie pageidavimą prisistatyti su stendu. Atrinktos įmonės bus informuotos atskirai.

  Registruotis į renginį prašome el. paštu darius.palilionis@kam.lt iki rugpjūčio 16 d., nurodant įmonės pavadinimą, pareigas, vardą ir pavardę, el. pašto adresą. Vietų skaičius ribotas.

  Apie registracijos patvirtinimą ir detalesnę informaciją apie renginį atsiųsime atskiru pranešimu.

  Krašto apsaugos ministerijos informacija

Skip to content