• Naujienos
 • Kvietimas į konferenciją „Sėkmingai veikianti Lenkijos Respublikos mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnyba. Galimybės pritaikyti šią patirtį Lietuvoje“

  Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komitetas maloniai kviečia smulkiojo ir vidutinio verslo, valstybės institucijų atstovus dalyvauti konferencijoje „Sėkmingai veikianti Lenkijos Respublikos mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnyba. Galimybės pritaikyti šią patirtį Lietuvoje“, kuri vyks 2023 m. liepos 18 d., 10 val. Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salėje.

  Pagrindinį pranešimą skaitys Lenkijos Respublikos mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnybos vadovas – ombudsmenas Adamas Abramowiczius. Smulkusis ir vidutinis verslas – sveikos ekonomikos stuburas. Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo problemos, kartu ir išlikimo klausimai, paaštrėja susidūrus su ekonominiais sunkumais, tačiau reiškiniai, neigiamai veikiantys smulkiojo verslo aplinką ir potencialą, vyksta jau daug metų. Dažnai lieka nutylėta valstybės institucijų ir verslo santykių sritis. Lenkijoje 2018 m. įsteigta Mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnyba padarė didžiulį proveržį reguliuojant ir normalizuojant valstybės institucijų ir verslo santykius bei ginant verslininkų teises. Veikdama kaip tarpininkė tarp valdžios institucijų ir verslininkų, ši tarnyba daro reikšmingą poveikį verslo sąlygų gerinimui, konfliktų mažinimui, korupcijos prevencijai.

  Konferencijoje dalyvaus Lenkijos Respublikos mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnybos vadovas – ombudsmenas Adamas Abramowiczius ir kiti šios tarnybos atstovai, Lietuvos Respublikos Seimo nariai, valstybės institucijų, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai. Bus aptariamos panašios institucijos įsteigimo Lietuvoje tikslingumas ir galimybės.

  Konferencijos programa :

  10.00–10.15 val.  Sveikinimo žodis. Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys STARKEVIČIUS; Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto narė Laima MOGENIENĖ
  10.15–11.00 val. Pagrindinis pranešimas.Lenkijos Respublikos mažų ir vidutinių įmonių ombudsmeno tarnyba. Pranešėjas – Lenkijos Respublikos mažų ir vidutinių įmonių tarnybos vadovas ombudsmenas Adamas ABRAMOWICZIUS.
  11.00–11.30 val. Klausimai ir atsakymai
  11.30–12.00 val. Kavos pertrauka
  12.00–12.50 val. Diskusija: Smulkiojo ir vidutinio verslo ombudsmeno tarnybos įsteigimo tikslingumas Lietuvoje. Pranešėjai: Dalia MATUKIENĖ, Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė; Ieva VALEŠKAITĖ, ekonomikos ir inovacijų viceministrė; Lietuvos Respublikos finansų ministerijos atstovas (tikslinama); Jonė KALENDIENĖ, VšĮ Inovacijų agentūros Tyrimų ir analizės skyriaus vadovė; Vaidas AUGUSTINAVIČIUS, Lietuvos Respublikos Prezidento patarėjas; Renginyje dalyvaujančių kitų institucijų bei asociacijų atstovai.
  12.50–13.00 val.  Baigiamasis žodis

  Konferencijos vieta: Lietuvos Respublikos Seimo Konstitucijos salė, I rūmai, 3 aukštas. Renginį taip pat bus galima stebėti Seimo „YouTube“ paskyroje „Atviras Seimas“.

  Registracija: www.lrs.lt/registracija.

Skip to content