• Kvietimas dalyvauti SVV kibernetinio saugumo apklausoje

  Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra (ENISA) rengia viešąją konsultaciją su tikslu išsiaiškinti Europos Sąjungos šalių smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) įmonių pasiruošimą kibernetinio saugumo grėsmėms ir nenumatytiems iššūkiams, tokiems kaip globali COVID-19 pandemija. Lietuvos verslo patirtys yra ne mažiau svarbios siekiant išsiaiškinti bendras tendencijas Europos mastu.

  Apklausoje respondentų yra prašoma nurodyti pagrindinius įmonių sutinkamus kibernetinio saugumo iššūkius ir kliūtis bei įsivertinti savo pasiruošimo ir atsparumo lygį kovojant su dažniausiai pasitaikančiomis grėsmėmis skaitmeninėje erdvėje. Apklausa yra skirta SVV įmonių vadovams ir / ar darbuotojams. Apklausa yra anonimiška.

  Apklausos rezultatai bei išvados bus paskelbtos vėliau šiais metais internete specialiame gerųjų praktikų rinkinyje. Jame bus teikiamos rekomendacijos, kurių didžiausias dėmesys bus skiriamas būtent patarimams, kaip verslas gali sėkmingai įveikti skaitmeninazijos ir kibernetinio saugumo iššūkius krizinėse situacijose ir kaip ES šalių (įskaitant ir Lietuvos) įmonės ateityje gali būti geriau pasiruošusios panašiems įvykiams.

  Nuorodą į apklausą (anglų kalba) galite rasti čia: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/SMEsSurvey

  Apklausoje galima dalyvauti iki rugsėjo 15 d.

  Daugiau informacijos apie pačią iniciatyvą rasite ENISA puslapyje: https://www.enisa.europa.eu/news/enisa-news/survey-to-explore-the-preparedness-of-eu-smes-for-cybersecurity-challenges

  Taip pat primenama, kad „Kurk Lietuvai“ projekto Krašto apsaugos ministerijos metu buvo paruoštas pirmasis verslui skirtas kibernetinio saugumo rekomendacijų rinkinys lietuviu kalba – „Kibernetinis saugumas ir verslas. Ką turėtų žinoti kiekvienas įmonės vadovas“. Jį parsisiųsti galite čia.

Skip to content