• Naujienos
 • Kviečiame konsultuotis

  Tam tikrais produktais (medicinos prekės, įranga, statybos produktai, elektronika, žaislai, asmens apsaugos priemonės ir kt.) prekiauti Europos Sąjungoje (ES) galima tik tuomet, jei jie pažymėti CE ženklu. CE ženklas reiškia, kad produktas laikomas atitinkančiu ES saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimus. Juo turi būti pažymėti bet kurioje pasaulio vietoje gaminami produktai, kuriais prekiaujama ES. Visą produktų sąrašą, kuriems privalomas CE ženklinimas, galima rasti čia (anglų kalba).

  Už produkto atitiktį ES reikalavimams (direktyvoms, darniesiems standartams ir kt.) visa atsakomybė tenka gamintojui. Jeigu importuotojai ar distributoriai rinkai produktą pateikia savo vardu – tuomet jie perima gamintojo atsakomybę.

  6 žingsniai CE ženklui gauti (priklausomai nuo produkto kategorijos šie žingsniai gali šiek tiek skirtis):

  1. Nustatyti, kuri ES direktyva ir kokie darnieji ES standartai taikomi konkrečiam produktui. Nuo kovo 20 d. COVID-19 pandemijos situacijoje aktualūs standartai (asmens apsaugos priemonėms ir kt.) išduodami nemokamai, platesnė informacija čia. Norint juos gauti, reikia kreiptis į Lietuvos Standartizacijos Departamentą.
  2. Įvertinti, ar gaminys atitinka specifinius jam taikomus reikalavimus.
  3. Išsiaiškinti, ar produkto atitiktis turi būti įvertinta notifikuotųjų įstaigų (bandymo įstaigų, kurios yra trečiosios šalys) ar yra pakankamas paties gamintojo vertinimas. Notifikuotųjų įstaigų sąrašą galima rasti čia.
  4. Pratestuoti produktą ir jo atitiktį saugos, sveikatos ir aplinkos apsaugos reikalavimams.
  5. Parengti techninių dokumentų rinkinį, kuriuo patvirtinama atitiktis. Susipažinti su informacija apie techninius dokumentus galima čia.
  6. Parengti ir pasirašyti ES atitikties deklaraciją ir tinkamai naudoti CE ženklą ant gaminio ar pakuotės. Platesnę informaciją, kaip CE ženklinimas turi būti naudojamas, galima rasti čia.

   

  Jeigu nežinote ar Jūsų produktui reikalingas CE ženklas ir kaip jį gauti bei ar jo atitiktį galite įvertinti patys ar reikalinga trečioji šalis (notifikuotoji įstaiga), kviečiame susisiekti konsultacijai!

  Daiva Vyšniauskienė: daiva.vysniauskiene@chamber.lt, +370 687 36 240

  Vera Mileikienė: vera.mileikiene@chamber.lt, 8 37 203 483

   

   Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo INTERREG V-A Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimo per sieną programos projektas „Paramos verslui sistemos akceleravimas (ACCESS)“ (angl. Acceleration of business support ecosystem“ projekto Nr. LT-PL-4R-301)

Skip to content