• Naujienos
 • KPPAR Marijampolės filiale buvo pristatyti naujausi Darbo kodekso pakeitimai 2022-2023 M.

  Sausio 19 d., ketvirtadienio rytą KPPAR Marijampolės filialas organizavo seminarą ,,Darbo kodekso pakeitimai 2022-2023 metais“, kuriame dalyvavo įmonių ir įvairių organizacijų vadovai, personalo specialistai bei buhalteriai.

  Pagrindinius 5 Darbo kodekso (DK) pakeitimus: Dienpinigių mokėjimas; Pranešimas darbuotojams apie darbo sąlygas; Poilsio laikas savišvietai ir vaikus auginantiems; Smurto ir priekabiavimo prevencija darbovietėse; Kompensacijos už kilnojamojo pobūdžio darbą panaikinimas – susirinkusiesiems pristatė „NEWTON LAW“ advokatų kontoros advokatė Asta Kederytė.

  Daugiausia diskusijų sukėlęs DK pakeitimas – dėl laiko savišvietai, kada darbdavys, darbuotojo prašymu, turi jam leisti mokytis, tačiau advokatė pabrėžė, kad įstatymas neapibrėžė kas tiksliai yra savišvieta. Tad kilo diskusija ar darbdavys turi teisę prašyti paaiškinti, kam darbuotojas panaudos tas dienas ir ką mokysis. Kadangi laisvų dienų suteikimas yra abiejų šalių bendru sutarimu priimamas sprendimas, advokatė paaiškino, kad darbdavys turi teisę prašyti darbuotojo paaiškinti ar pristatyti kokį nors mokymąsi liudijantį dokumentą.

  Neapsieita be aktyvių diskusijų palietus smurto ir priekabiavimo temą. Atliepdama į kilusias diskusijas, advokatė pasidalijo patarimu vadovams: nusimatyti vidinę tvarką, kaip tokie klausimai būtų sprendžiami, kad dar pačiame pradiniame etape darbuotojas galėtų kreiptis į savo kolegas ar organizacijos viduje sudarytą komisiją, o ne iškart skubėti į darbo ginčus sprendžiančią instituciją. Kaip minėjo Asta Kederytė: ,,Kartais užtenka organizacijos viduje pajusti smurto ar priekabiavimo užuominas ir apie jas pasikalbėti su visomis pusėmis ir konfliktas gali būti išspręstas“.

  Išsamiau supažindinusi susirinkusius Marijampolės įmonių atstovus su naujausiais DK pakeitimais, „NEWTON LAW“ advokatų kontoros advokatė A. Kederytė taip pat paakcentavo ir DK pakeitimus, kurie tampa negaliojantys.

  Kilnojamojo pobūdžio arba darbo atliekamo lauko sąlygomis, kompensacijų dydis negali viršyti 30 procentų bazinio (tarifinio) darbo užmokesčio ir jos mokamos tuo atveju, kai darbuotojui neapmokamos komandiruotės išlaidos.  Nuo 2023-06-01 numatyta tokio tipo kompensacijos visai atsisakyti.

  Į seminarą susirinkusių dalyvių tarpe buvo verslo atstovų, kuriems šis pakeitimas itin aktualus. Kilus klausimams advokatė Asta Kederytė čia pat mielai pakonsultavo, kaip reikėtų elgtis nuo birželio 1 d. ir kokius namų darbus reikia atlikti iki nurodytos dienos.

  Kauno PPAR Marijampolės filialo vardu dėkojame advokatų kontorai „NEWTON LAW“ ir advokatei Astai Kederytei už informatyvų ir labai naudingą seminarą verslo bendruomenei!

  Advokatės Astos Kederytės pranešimo skaidres rasite čia: NEWTON LAW. DK pakeitimai 2022-2023

Skip to content