• Naujienos
  • KPPAR Marijampolės filiale – „Verslo ateities forumas“

    Birželio 29 d. Marijampolėje vyko ,,Verslo ateities forumas“, kurio vienu iš organizatorių buvo KPPAR Marijampolės filialas. Forume buvo diskutuojama, su kokiais sunkumais pandemijos ir karo Ukrainoje metu susidūrė regiono verslas, taip pat buvo apžvelgti pagrindiniai ekonominiai rodikliai,  tokie kaip:  infliacija, darbo užmokestis, įmonių bankrotai. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Marijampolės filialo tarybos pirmininkas Vygantas Subačius pasidžiaugė, kad Marijampolėje šiemet yra 50 proc. mažiau bankroto atvejų nei ankstesniais metais, tačiau išreiškė nuostabą, kad Marijampolėje darbo užmokestis nuo Lietuvos vidurkio yra net 25 proc. mažesnis.  Forume V. Subačius pristatė savo regiono viziją, kuri skatina verslus diegti kuo daugiau naujų skaitmenizavimo technologijų, taip pat dalijosi  įžvalgomis apie tai, kaip Marijampolėje vystyti verslą, susijusį su aukštosiomis technologijomis.

    Antroje forumo dalyje aktyviai diskutavo verslininkai iš Marijampolės:  UAB ,,Mantinga“  vadovas Mantas Agentas, UAB ,,Jūrės medis“ komercijos direktorius Egidijus Pečkys, į diskusiją įsijungė ir Lenkijos miesto Augustavo savivaldybės atstovai, kurie dalinosi geraisiais pavyzdžiais: kaip Lenkijos valstybė padėjo verslui pandemijos metu bei, kaip dabar yra sprendžiama karo pabėgėlių problema.

    UAB,,Mantinga“ yra vienas didžiausių darbdavių Marijampolės apskrityje, tad bet kokia krizė stipriai atsiliepia apskričiai, jei šis verslas patiria sunkumų. Mantas Agentas patikino, kad nei pandemija, nei karas Ukrainoje tiesiogiai įtakos verslui nepadarė. Pagrindinis iššūkis, su kuriuo susiduriama šiandieną tai – infliacija. UAB ,,Mantinga“ vadovas pažymėjo, kad šiais metais gamybos kaštai išaugo net 70 proc., o visos šios mokestinės naštos galutiniam savo produkto vartotojui perkelti negalima, tad natūralu – pelnas mažės. UAB ,,Mantinga“ jau ankstesniais metais įdarbindavo žmones iš kitų šalių, tad šiuo metu yra pasirengę priimti ukrainiečius, jiems  mokėti identišką algą kaip lietuviams, pasirūpinti dokumentacija bei apgyvendinimu. Taip pat artimiausiu metu tikimasi, kad eksportas į Ukrainą atsistatys. Šiuo metu įmonėje jau dirba 30 ukrainiečių.

    UAB ,,Jūrės medis“ komercijos direktorius Egidijus Pečkys paantrino pastarajam, kad nei viena iš šių krizių nepaveikė jų verslo, tačiau ateityje numatomas užsakymų mažėjimas, o tai susiję su augančiomis statybų kainomis, brangstančiomis medžiagomis. Tad stojant statyboms, medienos pramonė taip pat yra priversta stoti. Paklausus apie santykius su Rusija, E. Pečkys patikino, kad užsakymai, kurie būdavo vežami šia kryptimi buvo labai reti ir nesudarė nei 5 proc. jų metinio eksporto.

    Taigi forumo pabaigoje buvo daroma išvada, kad krizės nepaveikė verslo. Lenkijos atstovai akcentavo, kad turime daugiau atkreipti valdžios institucijų dėmesį į Suvalkų koridoriaus regioną, stiprinti ne tik sienų apsaugą, bet ir gerinti infrastruktūrą.

Skip to content