• Naujienos
 • KPPAR Marijampolės filialas narius pakvietė į seminarą „Psichologinio atsparumo didinimas“

  Gegužės 11 d. KPPAR Marijampolės filialo nariai, verslo atstovai bei Sūduvos buhalterių klubo narės dalyvavo seminare „Psichologinio atsparumo didinimas“ su lektore Algimanta Pabedinskiene.

  Seminaro dalyviams buvo pristatytos psichologinio atsparumo ir streso sampratos,  komponentės bei matavimas, asmeninių savybių ir temperamento įtaka atsparumo ugdymui bei streso diagnostika ir valdymo metodai

  Kasdienybėje daugelis patiria nežinomybės, neapibrėžtumo ar nuolatinio skubėjimo jausmą, o norint aukštos gyvenimo kokybės ir geros psichologinės sveikatos svarbu išlaikyti pusiausvyrą tarp savojo „aš“ ir aplinkos. Psichologinio atsparumo didinimas tampa neišvengiama mūsų dinamiškos kasdienybės dalimi. Psichologinis perdegimas darbe, asmeniniame gyvenime bei įvairių streso šaltinių gausa gali iššaukti fizinius, emocinius ar elgsenos pokyčius, taip pat gali būti prarastas stabilumo ir saugumo jausmas, sumažėti savivertė bei savigarba.

  Pasak lektorės A. Pabedinskienės, norint būti psichologiškai atsparia asmenybe svarbu dirbti su savuoju „aš“, o tai galima padaryti galima keliais būdais – kreipiantis į specialistus ir mentorius arba nuosekliai „dirbant“ su savimi – nuolat didinant žinių bagažą, nebijant klysti ir ieškant teisingesnių sprendimų.  Sugrįžimas į „save“ leidžia ugdyti psichologinį atsparumą, o dirbant su savimi tampa lengviau brėžti psichologinio tvirtumo trajektoriją, kuri tampa asmeninių pasiekimų indikatoriumi bei inspiracija tolimesniam psichologinio brandumo augimui.

  Seminaro metu taip pat buvo analizuojamos įvairios stresą keliančios situacijos bei pateikiami galimi sprendimo būdai iš naujo vertinant aplinkybes ir patirtis. Dalyviams buvo pateikiamos hipotetinės situacijos, kuriose jie vertino savo elgseną, analizavo savo asmeninių savybių rinkinį bei įvertino savo psichologinio atsparumo lygį. Neįpareigojanti aplinka dalyviams suteikė galimybę vystyti produktyvią diskusiją bei pasirengti individualius planus psichologinio atsparumo didinimui.

Skip to content