• Naujienos
 • Kiekviena pradžia – tai galimybė

  Dar metų pradžioje, į Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio Enterprise Europe Network atstovus kreipėsi nedidelė įmonė – UAB „Zuja“.  Įmonės pavadinimas kilęs nuo žodžio zuiti (zuja, zujo), judėti. Kompanija pilnai atspindi pavadinimą – yra judrūs, entuziastingi, aktyvūs, lankstūs, nuolat kupini naujų idėjų ir ieškantys galimybių. Kaip sako įmonės vadovas Alfonsas Ramažauskas, –  „Zuja – vaikų darbdavys! Mes “tiekiame” darbo įrankius, nes juk vaikų pagrindinis darbas yra žaisti. Žaisdami vaikai mokosi, lavėja ir tobulėja.“

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys UAB „Zuja“ siekia atstovauti įdomius ir išskirtinius žaislus. Šiuo metu yra oficialus prekinių ženklų Plus Plus (Danija), Lottie (Airija), Arias ir Comansi (Ispanija), Q-Bricks (Italija), Bino (Čekija), Snails (Graikija) ir kt. atstovas Baltijos šalyse.

  Įmonė – nuolatinė parodų ir mugių dalyvė, nemažai partnerių ir klientų randanti būtent jose. Žinoma, aktyviai naujų kontaktų ieško ir įvairiose duomenų bazėse ir kataloguose. Kadangi ne visada šie kontaktai būna patikimi, o kartais – ir ne taip lengvai surandami ir pasiekiami, kompanija kreipėsi pagalbos į Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiančio Enterprise Europe Network tinklo atstovus su prašymu pagelbėti surandant žaislų parduotuves bei platintojus Latvijoje ir Estijoje. Enterprise Europe Network  darbuotoja operatyviai suformulavo užklausą ir ją išsiuntė kolegoms aukščiau paminėtose šalyse.

  „Buvome labai maloniai nustebinti, kadangi jau sekančią dieną savo rankose laikėme gana ilgą sąrašą su įmonėmis, parduodančiomis žaislus Latvijoje ir Estijoje“, – sakė produktų vadybininkė Vitalija Ramažauskienė. „Pirminis darbas jau buvo atliktas, tad toliau viskas priklausė tik nuo mūsų pačių. Kadangi kaip tik tuo metu buvome suplanavę dalyvauti vienoje iš parodų Latvijoje, pirmiausia pradėjome nuo šios šalies kompanijų sąrašo. Elektroniniu paštu išsiuntėme įmonės prisistatymą, pakvietėme aplankyti mūsų stendą parodoje. Iniciatyva buvo sėkminga: keletas kompanijų sutiko atvykti į parodą, kur turėjo galimybę ne tik gyvai susipažinti su mumis, bet ir apžiūrėti UAB „Zuja“ jau turimą asortimentą. Dar labiau nudžiugino tai, kad viena iš susitikti atvykusių kompanijų, iškart po parodos, nutarė su mumis bendradarbiauti ir pateikė pirmąjį žaislų – konstruktorių ir lėlių – užsakymą. Su kitomis kompanijomis dėl bendradarbiavimo galimybių dar derėsimės ateityje“.

  „Nors pirmojo užsakymo suma nebuvo labai didelė, mes juo labai džiaugiamės. Ne kartą įsitikinome, kad kiekviena maža pradžia – tai galimybė, galinti pavirsti ir į didelę sėkmę ateityje“, – sako V. Ramažauskienė.

  Šiandien įmonių bendradarbiavimas sėkmingai tęsiasi. Tikimasi, kad iki šiol buvę pavieniai Latvijos kompanijos užsakymai taps reguliariais, o derybos su kitomis kompanijomis taps ilgalaikio bendradarbiavimo pradžia.

Skip to content