• Kėdainiuose vyko seminaras apie naujausius Darbo kodekso pakeitimus

    Pirmadienį Kėdainiuose vyko seminaras „Naujausi Darbo kodekso pakeitimai. COVID-19 pamokos DK kontekste“, kurio metu pristatyti visi šiais metais įsigalioję Darbo kodekso pakeitimai. Seminarą vedė rūmų narys APB AVOCAD advokatas, partneris Egidijus Langys. Renginys vyko Kėdainių profesinio rengimo centre. Į seminarą rinkosi tiek vietoje, tiek Kaune veikiančių įmonių atstovai.

    Nors iš pirmo žvilgsnio Darbo kodekso pakeitimai atrodytų rekomendacinio pobūdžio, tačiau jie padės išspręsti nemažai ginčų, kylančių tarp darbdavio ir darbuotojo, dėl skirtingo Darbo kodekso interpretavimo. Naujausi darbo kodekso pakeitimai įneš aiškumo dėl konkursinių pareigybių, projektinių darbo sutarčių, dėl darbuotojų darbo lauko sąlygomis ir socialiai pažeidžiamų, sveikatos problemų turinčių darbuotojų teisių.

    Seminaro metu kalbėta ir apie COVID-19 pamokas Darbo kodekso kontekste. E. Langys seminaro dalyviams dar kartą paaiškino, kad „Force majeure“ pažyma, kurią išduoda prekybos, pramonės ir amatų rūmai, tik konstatuos faktą, kad šalyje yra sąlygos taikyti šią aplinkybę, tačiau neatleis įmonių nuo sutartinių prievolių įvykdymo einamuoju laikotarpiu ar ateityje.

Skip to content