• Naujienos
 • Kėdainių filialo nariai vyko į dviejų dienų kelionę Varšuvoje

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo nariai vyko į dviejų dienų kelionę į Varšuvą, Lenkijoje, kurios metu turėjo galimybę rasti naujų bendradarbiavimo galimybių, geriau pažinti vieni kitus, kurti artimesnį ryšį verslo organizacijos bendrystėje.

  Vos tik atvykę į Varšuvą, kartu su nuostabia lietuve gide Ana, kuri Varšuvoje gyvena jau 18 metų, kelionės dalyviai leidosi į kelionę laiku po Varšuvos senamiestį.

  II Pasaulinio karo metu Varšuva beveik visiškai buvo sugriauta, liko tik apie 20% pastatų. Šiandien Lenkijos sostinė Varšuva puošiasi plačiais bulvarais, dangoraižiais, reklamomis ir žavingu viduramžišku senamiesčiu, apjuostu raudona gynybine siena. Šiuo metu Varšuvoje gyvena apie 2,5 mln. gyventojų.

  Vėliau filialo nariai vyko aplankyti parodomąjį sodą Ogrodowisko, Lenkijoje. Šeimininkai Danuta ir Vitoldas aprodė unikalių sodų pasaulį, kuriame kiekvienas žalumos kampelis virtęs meno kūriniu. Per visus veiklos metus vyras su žmona sukūrė daug gražių sodų. Nuolat ieško įkvėpimo dalyvaudami tarptautinėse sodininkystės parodose, pavyzdžiui, Chelsea Flower Show Londone. Jų privatus sodas buvo pripažintas vienu iš 100 gražiausių, labiausiai įkvepiančių sodų pasaulyje ir aprašytas JAV bei Didžiojoje Britanijoje Emmos Reus knygose „Gardens in details“ ir „GARDEN DESIGN CLOSE UP“.

  Kiekvienoje sodo kertelėje juntama meilė ir atsidavimas šiam išties nelengvam darbui. Jaučiamas beprotiškai didelis šeimininkų originalumas ir noras sukurti grožį, kuris džiugintų ir kitų žmonių akis.

  Sode didžiausias akcentas – natūralus maudymosi tvenkinys: tvenkinio ir baseino derinys, siūlantis savo vartotojams gyvą, natūralų vandenį be chemikalų. Nuo baseinų skiriasi tuo, kad čia nenaudojamas chloras, todėl tvenkinio gyvybė nežūsta.

  Gegužės 18 – 19 dienomis vyko „Europos muziejų naktys 2024“, kurių metu po dienos vizito, lankant smulkiuosius verslininkus, kelionės dalyviai turėjo galimybę rinktis iš kelių šimtų nemokamų renginių ir muziejų Varšuvoje. Renginiai vyko įvairiuose skveruose, gatvėse, muziejuose, mokslo centruose ir kt. Kai kurie pasinaudojo galimybe ir aplankė kultūros ministeriją, bei ministro kabinetą.

  Kiti muziejų naktyse gėrėjosi šokančiais fontanais ABBA muzikos ritmu ir įspūdingu lazerių šou. Kai kurie dalyviai šoko „tylioje“ diskotekoje su ausinėmis, treti lankė galerijas, muziejus, stebėjo gatvės pasirodymus, ugnies šou ir kt. Įspūdingą muziejų naktį kai kurie muziejai veikė net iki 1:00 val. nakties.

  Sekančią dieną filialo nariai lankė šeimos fabriką „Chopin“, esantį 100 km nuo Varšuvos. Kaip žinia, sekmadieniais Lenkijoje žmonės ilsisi, nedirba parduotuvės, vaistinės. Dauguma žmonių lanko bažnyčią, dalyvauja šventose mišiose. KPPAR Kėdainių filialo nariams buvo sudaryta išskirtinė galimybė patekti į fabriką sekmadienį. Nudžiugino nuostabus, šiltas fabriko atstovų bendravimas, įkvepianti istorijomis ekskursija po gamybines patalpas. Žavi meilė bei tikėjimas tuo, ką kuria, išpuoselėta bei jauki atmosfera įtraukia dar gilesniam susižavėjimui, kaip stipriai galima mylėti savo veiklą ir ja didžiuotis. Čia vis dar puoselėjamos šeimos tradicijos ir degtinės gamyba yra menas. „Chopin“ pavadinimas kilęs iš lenkų kompozitoriaus Šopeno pavardės, nes šį vardą visas pasaulis žino ir asocijuoja su Lenkija.

  Dėkojame:

Skip to content