• Naujienos
 • Kėdainių filialo nariai domėjosi darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimu

  Praėjusį antradienį, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo nariai rinkosi į susitikimą, kuris vyko VšĮ Kėdainių profesinio rengimo centre. Nors vasara – atostogų metas, Kėdainių verslo bendruomenė išlieka aktyvi ir šiuo laikotarpiu ir aktyviai dalyvauja kiekvieną mėnesį vykstančiuose susitikimuose.

  Pastaruoju metu darbdaviams ypatingai trūksta darbuotojų, specialistų, tad ieškoma, kaip šią problemą spręsti. Į rūmus kreipiasi įmonių atstovai ir prašo padėti įnešti šiek tiek aiškumo dėl darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimo. Užimtumo tarnybos duomenimis, registruotas nedarbo lygis yra didžiausias per visą nepriklausomos Lietuvos laikotarpį. Vis dėlto susiduriama su dviprasmiška situacija: nors bedarbių skaičius yra didelis, dirbti realiai nėra kam. todėl vis dažniau svarstoma apie darbuotojus iš trečiųjų šalių.

  Informacijos šiuo klausimu yra tikrai nemažai, tačiau neaiškumų, kaip pradėti vykdyti darbuotojo iš trečiosios šalies paiešką, įdarbinimą, kokie yra terminai bei sąlygos, kaip tinkamai pasirengti, kad išvengti teisinių, kultūrinių, religinių ar kitų problemų bei būti viskam pasiruošus – į šiuos klausimus Kėdainių filialo nariams atsakė UAB „Nostrum AJS“ vadovas Rimgaudas Pauliukaitis. „Jeigu anksčiau galėjome įdarbinti darbuotoją iš trečiųjų šalių, per 1,5 mėn., tai šiuo metu, dėl biurokratinio aparato, procesas užtrunka apie 3 mėn. Lyginant su kaimynais lenkais, šios procedūros pas juos greitesnės, paprastesnės ir per 3 savaites įmonė jau įsidarbina darbuotoją“, – sakė R. Pauliukaitis ir planuojantiems įdarbinti žmogų pvz. ūkyje sezono darbams, patarė tuo jau rūpintis pradėti ankstyvą pavasarį.

  Anot R. Pauliukaičio, kalbant apie darbuotojų iš trečiųjų šalių įdarbinimą, pagrindinė problematika šiuo metu yra biurokratiniai trukdžiai nuo darbuotojų iki darbdavio. „Užimtumo tarnyboje susidarė eilės, ne visada spėja į laikus ir turime ilgą dokumentų forminimo kelią – nuo forminimo iki faktinio gavimo“, – patirtimi dalijosi UAB „Nostrum AJS“ atstovas.

  Kai transporto sektoriuje, š .m. birželio mėnesio pradžioje pasibaigė kvotos tolimųjų reisų vairuotojams, į ciklą vel įsijungė Užimtumo tarnyba, grįžtama prie senosios tvarkos, todėl reikia darbuotojams leidimo dirbti Lietuvoje. Šis pakeitimas, anot R. Pauliukaičio, jau prailgino dokumentų forminimą 1 mėn. laikotarpiu. Dar viena svarbi žinia yra ta, kad Migracijos departamentas padidino dėmesį darbuotojų iš trečiųjų šalių kvalifikacijos vertinimui, kadangi atsiranda piktnaudžiavimo atvejų. Todėl tikrinami dokumentai, siunčiamos užklausos į kitų šalių mokymo įstaigas ir renkama informacija apie pateiktų duomenų tikrumą ir teisingumą.

Skip to content