• Naujienos
 • Kauno verslo vadovų klubo susitikimas Zanavykijoje

  Kauno verslo vadovų klubas, įsibėgėjant vasarai, susitiko Šakių rajone esančiame Zyplių dvare. Smagiai pabendrauti ir geriau pažinti Zanavykiją klubiečius pakvietė klubo narys, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, UAB „Gulbelė“ direktorius Arūnas Tarnauskas. Jis, kartu su restorano „KUCHMISTRAI“ virtuvės šefu, pasitiko atvykusius klubiečius ir pavaišino šviežiai gruzdintomis pastarnokų pončkutėmis su peletrūnais gardinta grietine bei šaltibarščių gėrimu.

  Paragavę puikių užkandžių verslo vadovai apsilankė Zyplių dvaro rūmuose ir arklidžių galerijoje. Šie pastatai priklauso Lukšių kultūros centrui, kuris dvare įsikūręs nuo 2015 metų. Lukšių kultūros centro darbuotoja pristatė dvaro istoriją ir čia eksponuojamas parodas.

   

   

   

   

  Ekskursija po centrinius Zyplių dvaro rūmus ir arklidžių galeriją

   

  Dabartinio Zyplių dvaro istorija prasideda nuo Senųjų Zyplių – dvarelio, nuo 1806 m. priklausiusio kunigaikščiui Juozapui Poniatovskiui, vėliau Zypliai buvo parduoti Polocko gubernijos dvarininkui Jonui Bartkovskiu. Pastarasis šalia Lukšių, Palankių kaime, įkūrė dvarą ir pavadino Naujaisiais Zypliais. Čia 1845-1855 m. buvo pastatyti vienaaukščiai, kuklūs, mūriniai, klasicistinio stiliaus dvaro rūmai, kurie dar ir šiandien stovi įkomponuoti centrinėje pastato dalyje, dvi simetriškai rūmų atžvilgiu išsidėsčiusios oficinos, virtuvė, mediniai ūkiniai pastatai. Dar vėliau Zypliai buvo parduoti grafui Tomui Potockiui, kurio pastangomis XIX – XX a. sandūroje rūmai buvo perstatyti ir tapo puošnesni, įgavo originalių neobaroko formų.

  Dvaro istorija labai įvairi – ne visuomet jis klestėjo. Po Pirmojo pasaulinio karo Zyplių dvare šeimininkavo įvairios organizacijos, o dvaras buvo stipriai suniokotas. Nuo 2002 m. pradėti dvaro bei parko atstatymo darbai. 2004 m. buvo pradėtas rengti Zyplių dvaro rekonstrukcijos projektas, tačiau jo įgyvendinimui skirti finansavimą buvo vis atidėliojama. Po ilgų metų diskusijų ir derybų 2009 m. buvo paruoštas investicijų projektas, o 2010 m. jau pasirašyta projekto „Zyplių dvaro sodybos pritaikymas kultūriniam turizmui“ finansavimo ir administravimo sutartis. Per šį projektą restauruoti Zyplių dvaro rūmai, iš išorės sutvarkytos abi oficinos, buvęs virtuvės pastatas, pakeistas arklidžių stogas. 2012 m. rugsėjo 22-23 dienomis lankytojams duris iškilmingai atvėrė restauruotas rūmų pastatas.

  Rūmuose, buvusiose dvaro arklidėse, kairiojoje oficinoje ir svirno galerijoje įrengtos parodų erdvės. Zyplių dvare kasmet vyksta Pažaislio muzikos festivalio koncertai, muzikos festivalio „Beatričės vasaros“ koncertai, tradicinė kapelų šventė „Vasarą palydint“, profesionalių atlikėjų koncertai ir kiti renginiai.

  Zyplių dvaro ansamblis apsuptas vieno didžiausių parkų Lietuvoje – jis užima 21 ha teritoriją. Daugiau Zyplių dvaro istorijos skaitykite čia.

   

   

   

  Zanavykų muziejaus lankymas

  Susipažinę su Zyplių dvaro istorija verslo vadovai apsilankė Zanavykų muziejuje, kuris į patalpas gražioje Zyplių dvaro teritorijoje – vežiminės pastate perkeltas 2014 metais. Dviejose muziejaus erdvėse eksponuojamos krašto istorijos, etnografijos temos, o laikinųjų parodų salėje – profesionalaus meno, tautodailininkų darbai ir kolekcionierių kolekcijos.

  Istorinėje muziejaus salėje pristatomos 9 temos. Zanavykų krašto ir šakių miesto bei švietimo istorijos. Pasakojama apie Knygnešius, šio krašto signatarus, žymius krašto žmones, tremtį bei religiją. Eksponuojami muziejaus dokumentų rinkiniai.

  Didžioji etnografinio rinkinio dalis sukaupta Šakių rajono ribose ir fragmentiškai atspindi Zanavykijo krašto kaimo buitį bei materialinę kultūrą. Čia Kauno verslo vadovų klubo nariai susipažino su svarbiausiais kaimo verslais: žemdirbyste, gyvulininkyste ir bitininkyste. Ekspozicijoje pamatė ir lino bei duonos kelią.

  Muziejuje eksponuojami tradiciniai Zanavykų stubos baldai. Pristatomi senoviniai buities reikmenys, namų apyvokos daiktai, staliaus ir kitų meistrų darbo įrankiai. Taip pat yra ir retesnių eksponatų: kuliamoji, dobilų sėtuvė, moglis, mangalis, kapara, ubago lova, oliniai pelių spastai ir arklinė šiūpelė. Daugiau apie Zanavykų muziejų skaitykite čia.

  Edukacinė vakarienė restorane „KUCHMISTRAI“

  Akimis susipažinę su Zanavykų kultūra Klubo nariai vaišinosi Zanavykų Ragaučiaus edukacine vakariene  Zyplių dvaro virtuvėje „Kuchmistrai“. Atvykusius į restoraną juos krašto dainomis pasitiko muzikantai, o kol mergučios nešė maistą, šeimininkė papasakojo dar daugiau istorijų apie Zanavykiją ir Zanavykus.

  Restoranas „KUCHMISTRAI“ – autentiškoje Zyplių dvaro aplinkoje įkurtas ir Lietuvos didikų virtuvės paveldą puoselėjantis restoranas, siekiantis išsaugoti ne tik kulinarinį, bet ir kultūrinį krašto paveikslą. Daugiau apie restoraną ir puikią jų virtuvę skaitykite čia.

  Susipažinę su Zanavykija, pasivaišinę, pabendravę ir puikiai nusiteikę klubiečiai po susitikimo išvyko namo.

   

   

  Esate verso vadovas ir norite prisijungti prie klubo? Kviečiame kreiptis į klubo koordinatorę Verą Mileikienę: Mob.: (8  615) 14483 arba el. paštu vera.mileikiene@chamber.lt

  Dalyvavimas Vadovų klube – tai puiki galimybė išplėsti pažinčių ratą, bendrauti ir bendradarbiauti, asmeniškai tobulėti, įgyti aktualios informacijos ir žinių, ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus, dalintis gerosios praktikos pavyzdžiais, įvairialype asmenine patirtimi, besimokant siekti savo verslo ar įmonės plėtros bei gauti tokios informacijos ar idėjų, kurios neprieinamos kitur. Klubo veikla įgyvendinama per susirinkimus ir diskusijas. Susitikimų metu yra nagrinėjamos visiems vadovams aktualios temos, kurias kaskart renkasi patys klubo nariai. Taip pat klubo susitikimų metu sulaukiame ir kviestinių svečių – didelių įmonių atstovų, politikų, įvairių sričių specialistų bei apskritai įdomių žmonių, kurie gali pasidalinti savo įžvalgomis. Apie susitikimus klubo nariai informuojami asmeniškai.

  Daugiau renginio akimirkų galite rasti čia.

Skip to content