• Kauno verslo vadovų klubas lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose veikiantis Kauno verslo vadovų klubas rugpjūčio 11 dieną lankėsi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje. Ekskursijos po elektrinę metu KPPA rūmų nariai – verslininkai turėjo galimybę apsižvalgyti iš arčiau ir susipažinti su elektrinės istorija, veikla, technologija ir pagrindiniais įrenginiais.

    „Ignitis gamybos“ valdoma Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė – vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse, išsidėsčiusi į šiaurę nuo Kruonio miestelio, Kaišiadorių rajone. KHAE šiandien balansuoja elektros gamybos ir suvartojimo skirtumą šalyje, taip pat teikia avarijų energetikos sistemoje prevencijos bei jų likvidavimo būtinąsias paslaugas. KHAE taip pat užtikrina antrinį avarinį Lietuvos elektros energetikos sistemos rezervą.

    Skatindama atsinaujinančios energijos gamybą, KHAE pradėjo eksploatuoti didžiausią Lietuvoje saulės energijos panaudojimo sistemą, kuri ne tik tausoja aplinką, bet ir leidžia sutaupyti. Alternatyviais energijos šaltiniais šildomas vanduo šiltuoju metų laiku visiškai patenkina elektrinės ūkinėms reikmės naudojamo karšto vandens poreikius.

Skip to content