• Naujienos
 • Kauno verslo taryboje svarstytos priemonės verslui, nukentėjusiam nuo COVID-19

  Šiandien vyko Kauno verslo tarybos posėdis, kurio metu buvo nagrinėti verslui ypatingai aktualūs klausimai: dėl nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatų dėl pandemijos nukentėjusioms įmonėms bei savivaldybės kontroliuojamų (valdomų) įmonių geranoriško bendradarbiavimo atidedant mokėjimus.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas, Verslo tarybos pirmininkas Zigmantas Dargevičius sakė: „situacija valstybėje ir versle yra neeilinė, kviečiame įsiklausyti į verslo nuomonę ir pasiūlymus, kad verslas išsilaikytų ir prisidėtų prie miesto vystymo“.

  Nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės mokesčiai

  Mero pavaduotojas Andrius Palionis informavo, kad kitą savaitę Kauno miesto savivaldybės taryba svarstys sprendimo projektą dėl 25 procentų nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčių lengvatos taikymo už 2020 metus verslo subjektams, kurie nukentėjo nuo COVID–19 pagal VMI sudarytą sąrašą.

  Tarybos nariai svarstė, kad verslams, kurie praktiškai negalėjo vykdyti veiklos, kurie yra įsikūrę centrinėje miesto dalyje bus labai sudėtinga mokėti šiuos mokesčius. Kalbėta, kad įmonės galėtų kreiptis su individualiu prašymu dėl mokesčių lengvatos taikymo. Savivaldybė tokius prašymus svarstytų individualiai. Įmonėms atsigavus, savivaldybė gautu pajamas per gyventojų pajamų mokestį.

  Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro koordinatorius Paulius Keras informavo, kad  LR Susisiekimo ministerija rengia sprendimą dėl priemonių vežėjams, atnaujinami skrydžiai – miestui bus reikalingos apgyvendinimo paslaugos atvykstančiųjų saviizoliacijai.  Verslo atstovų nuomone, užimtumas bus nedidelis.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius pasiūlė diferencijuoti nukentėjusius verslo sektorius ir taikyti 50 proc. lengvatą, kuri būtų stipri parama verslui.

  Verslo atstovai išreiškė poziciją, kad dėl pandemijos sukelto poveikio yra ypatingai nukentėjusių verslo sektorių ir pasiūlė Kauno miesto tarybai svarstyti 50 proc. lengvatos taikymą nekilnojamojo turto, žemės ir valstybinės žemės nuomos mokesčiams už 2020 m. verslo subjektams, kurių apyvarta karantino laikotarpiu nukrito 50 proc. ir daugiau palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. 

  Kauno PPA rūmai artimiausiu metu Kauno miesto savivaldybei pateiks labiausiai nukentėjusių ekonominių veiklų sąrašą svarstymui, todėl prašome Rūmų narius iki gegužės 22 d., 10 val. el. paštu daiva.vysniauskiene@chamber.lt informuoti rūmus, jei Jūsų verslo apyvarta karantino laikotarpiu nukrito 50 proc. ir daugiau palyginus su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu. Kreipiantis nurodykite ir Jūsų veiklos EVRK kodą.

  Savivaldybės kontroliuojamų (valdomų) įmonių ir verslo subjektų, nukentėjusių dėl COVID–19, bendradarbiavimas

  Nuo pat karantino pradžios savivaldybė kreipėsi į įmones, kad taikytų komunalinių mokesčių atidėjimus verslo subjektams pagal jų individualius poreikius, todėl mokėjimai turi būti sumokėti per 60 dienų po karantino pabaigos.

  Savivaldybės vykdomi investiciniai projektai nestoja

  Verslininkams kilo klausimų, ar nebus stabdomi svarbūs investiciniai ir infrastruktūriniai miesto projektai, ar netrūks jiems įgyvendinti darbo jėgos. Kauno miesto savivaldybės atstovai stengiasi projektų nestabdyti. Kiekvienas savivaldybės vykdomas projektas vertinimas atskirai, pvz.: Mokslo salos projektui finansavimas užtikrintas ankstesniu laikotarpiu, rengiama dokumentacija stadionui, techninis projektas Lengvosios atletikos maniežui, organizuojami nauji rangos konkursai, numatant galimybę po konkursų per 3 mėn. apsispręsti, ar pradedami rangos darbai. Iš esmės stengiamasi vykdyti kuo daugiau darbų mieste panaudojant lėšas ir suteikiant darbą miestiečiams.

  Verslo taryba sutaria dėl glaudaus bendradarbiavimo

  Posėdyje išreikšta bendra verslo ir savivaldos nuomonė, kad ypatingu laikotarpiu reikalingas įsiklausymas, glaudus tarpusavio bendradarbiavimas keičiantis nuomonėmis ir bendromis jėgomis  ieškant sprendimų ir išeičių iš COVID–19 pandemijos sukeltos situacijos.

Skip to content