• Naujienos
 • Kauno regiono verslo atstovams įteikti „Lietuvos eksporto prizo“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai

  Svarbiausiame Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos metų renginyje, pavadintame „Eksporto lyderiai: kaip iššūkius paversti galimybėmis“, šiemet buvo surengta verslo ir politikos lyderių diskusija bei pranešimų sesija. Su verslu bendrų sprendimų ieškoti sutiko visi renginyje dalyvavę šalies pareigūnai: Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, Ekonomikos ir inovacijų viceministrė Jovita Neliupšienė, Seimo nariai, miestų ir rajonų merai ir kiti renginio svečiai. „Puikiai suprantame, kad esate vienas kertinių valstybės akmenų, leidžiantis mūsų šaliai vystytis, užtikrinti švietimo ir sveikatos paslaugas, infrastruktūrą ir socialinį teisingumą“, – sakė Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. „Pažadu betarpišką supratimą, kad esame vienodoje nežinioje. Užtikriname išklausymą, dialogą, būsime atviri, o sprendimai bus kasdien“, – kalbėjo Aplinkos ministras.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius renginyje pasveikino Kauno regiono įmonių atstovus, kuriems buvo įteikti „Lietuvos eksporto prizo“ ir „Darbo žvaigždės“ apdovanojimai. „Kauno regiono verslas – ambicingas, drąsiai ieškantis naujų rinkų bei investuojantis į moderniausias technologijas“, – sakė Z. Dargevičius.

  Savo ruožtu verslo atstovai dalijosi patirtimi apie pastarojo meto iššūkius ir praktinius bei teorinius būdus jiems įveikti. Verslo atstovams šiuo metu aktualiausi eksporto rinkų keitimo, politikų ir vyriausybės pagalbos valdant žaliavų kainų bei trūkumo rizikas, gaminių sertifikavimo ir kiti klausimai. „JAV Lietuvai yra pasiūliusi pagalbą puslaidininkių srityje, bet tai – valstybinio lygio mechanizmas, o šioje šalyje – bene sudėtingiausias sertifikavimas. Aš neįsivaizduoju, kas Lietuvos valdžioje mums galėtų padėti su sertifikavimu, o norint pasinaudoti JAV valstybės priemonėmis reikėtų aktyvesnio mūsų institucijų tarpininkavimo“, – kalbėjo išmaniųjų skaitiklių gamintojos „Axioma Metering“ vadovas Ignas Vosylius.

  Ignas Vosylius vadovauja Kauno regione geriausia eksportuotoja pripažintai ir Lietuvos eksporto prizą pelniusiai ultragarsinius vandens bei šilumos apskaitos ir duomenų valdymo prietaisus kuriančiai ir gaminančiai UAB „Axioma Metering“. Bendrovė yra viena iš ultragarso technologijos taikymo prdininkių ir lyderių Baltijos šalyse. Ultragarsinius šilumos ir vandens skaitiklius įmonės specialistai gamina nuo 1992 metų. 2019 metų pradžioje „Axioma Metering“ Kauno laisvojoje ekonominėje zonoje atidarė vieną moderniausių fabrikų Baltijos šalyse, į kurį investavo daugiau nei 15 mln. Eurų. Šiandien, išmaniaisiais bendrovės sukurtais ir pagamintais skaitikliais jau naudojasi daugiau kaip 60-ties pasaulio šalių gyventojai ir įmonės. Bendrovė siekia būti lyderiais tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje, siūlydama sukurtus produktus, atitinkančius naujausias pasaulines tendencijas, nuo produkto idėjos išgryninimo iki galutinio rezultato. 2020 metais daugiausiai bendrovės sukurtų ir pagamintų produktų buvo eksportuota į Omaną, Italiją, Suomiją, Graikiją ir Vokietiją. UAB „Axioma Metering“ pernai apie 33% padidino pajamas ir eksportą.

  Pirklių klube Vilniuje vykusioje apdovanojimų ceremonijoje sidabrinės „Darbo žvaigždės“ – dar 1939 m. įsteigtą apdovanojimą Rūmų nariams – regionų verslininkams ir darbuotojams, savo idėjomis ir veikla reikšmingai prisidedantiems prie verslo sąlygų šalyje gerinimo – garbės ženklą Kauno rūmų prezidentas Z. Dargevičius, Aplinkos ministras S. Gentvilas, Susisiekimo ministras M. Skuodis ir LPPARA prezidentas R. Varkulevičius įteikė UAB „Aurita“ direktorei, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentei Vaidai Butkuvienei.

Skip to content