• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyks išvažiuojamasis LR Seimo Ekonomikos komiteto posėdis

  2021 m. gruodžio 22 dieną Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose (toliau – Kauno PPA rūmai) vyks Lietuvos Respublikos Seimo Ekonomikos komiteto išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje, kuriame dalyvaus komiteto nariai bei Kauno PPA rūmų tarybos nariai, numatoma aptarti įmonių konkurencingumo užtikrinimo problemas bei inovacijų, skaitmeninimo ir investicijų skatinimo versle aktualijas. Ekonomikos komiteto išvažiuojamojo posėdžio Kaune darbotvarkę galite rasti čia.

  Kauno PPA rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius pastebi, kad itin staigus ir stiprus energijos kaštų kilimas dar labiau mažina Lietuvos įmonių konkurencingumą tarptautinėje arenoje. Kylančios žaliavų kainos ir sudėtingėjantis jų gavimo procesas, logistika, bei darbo jėgos trūkumas – tai tik dalis problemų, su kuriomis šiuo metu susiduria verslas. Posėdžio metu, tikimasi aptarti Kauno PPA rūmų, remiantis užsienio šalių patirtimi jau ne kartą teiktą pasiūlymą sukurti valstybinio prekinio kredito draudimo sistemą.

  Akivaizdu, kad pandemija ypatingai paveikė turizmo sektorių, todėl Kauno PPA rūmai siūlo gerinti verslo aplinką šiame sektoriuje ir posėdžio metu sieks aptarti turizmo sektoriaus problemas.

  Atliepiant Europos Sąjungos prioritetus ir pasaulines aktualijas, Lietuvoje vis daugiau dėmesio skiriama verslo skaitmeninimui ir inovacijoms. Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija įgyvendina Inovacijų reformą 2.0, kurios tikslas – sukurta aiški ir vientisa inovacijų skatinimo sistema, kuri padės pamatą efektyviai inovacijų ekosistemos plėtrai ir sudarys sąlygas prioritetinių ekonomikos sektorių vystymuisi tarptautiniu mastu. Tačiau verslui kyla abejonių ar tikrai Inovacijų agentūra vienodai rūpinsis verslumo, inovacijų skatinimo ir eksporto paslaugų verslui teikimu, todėl posėdžio metu aptarsime ir inovacijų, skaitmeninimo ir investicijų skatinimo versle klausimus.

  Į Kauno PPA rūmus taip pat atvyks ir posėdyje dalyvaus Energetikos viceministrė Inga Žilienė, Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininkas Renatas Pocius, Susisiekimo ministro patarėjas Mindaugas Tarnauskas bei Socialinės apsaugos ir darbo ministrės patarėjas Martynas Šiurkus.

  A. Aleksandravičiaus nuotrauka.

Skip to content