• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose – susitikimas su Kazachstano Respublikos ambasadoriumi

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose vyko susitikimas su Kazachstano Respublikos ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Viktoru Temirbayevu. Susitikime su Kazachstano Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi dalyvavo Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė ir rūmų nariai.

  Kazachstanas yra 15 pagal svarbą Lietuvos tarptautinės prekybos partneris (2,1 % visos Lietuvos prekybos apyvartos). Prekybos apyvarta siekia 1,12 mlrd. Eurų, eksportas – 430,9 mln. Eurų o importas – 690,5 mln. Eurų. „Manome, kad yra nemažai sektorių, kuriuose mūsų šalys galėtų užmegzti bendradarbiavimą. Pieno pramonės gaminiai, mašinos ir mechaniniai įrenginiai, švietimas, medienos pramonė, metalo pramonė, elektros mašinos ir įrenginiai, plastikai, logistikos ir transporto paslaugos, spauda – tai tik dalis perspektyvių sektorių eksportui.“, – sakė KPPAR prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Kazachstano tiesioginės investicijos Lietuvoje siekia 11,44 mln. Eurų ir pagal tiesioginių užsienio investicijų dydį, Kazachstanas yra 36 vietoje. Lietuvos tiesioginės investicijos Kazachstane siekia 3,71 mln. Eurų. „Matydamas jau vykstantį abišalį bendradarbiavimą, linkiu, kad jis stiprėtų ir pasitarnautų ne tik ryšių ir kontaktų plėtrai, bet ir abiejų valstybių gerovei.“, – priimdamas svečia rūmuose linkėjo rūmų prezidentas Z. Dargevičius.

  Susitikime kalbėta apie bendradarbiavimo galimybes tarp Lietuvos ir Kazachstano įmonių. Kazachstane labai plačiai išvystytas lino ir kanapių pluošto perdirbimas, grūdinių kultūrų apdirbimas, produktų iš saulėgrąžų gamyba, kiaulienos apdirbimas ir tolesnis pagamintos produkcijos tiekimas į Kiniją. Kazachstanas savo vidaus rinkoje turi nepakankamą kiekį (todėl importuoja) pieno produktus, sūrį, pieno miltelius, paukštieną, kiaušinius, galvijų odą.

  Kazachstano Respublikos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Viktoras Temirbayevas pažymėjo, kad jis itin didelį dėmesį skiria bendradarbiavimo tarp Lietuvos ir Kazachstano įmonių plėtrai. Ambasadorius siekia ne tik savo šalies įmonėms surasti įvairių sričių tiekėjus/pirkėjus, bet taip pat ir pritraukti investuotojus. Labiausiai domina tokie investuotojai, kurie jau veikiančiose Kazachstano įmonėse galėtų įdiegti savo technologijas, pritaikyti savo žinias ir patirtį tokiu būdu, kad ir jau veikiantys Kazachstano ūkio subjektai galėtų patobulinti savo veiklą.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė svečiams pristatė rūmus ir rūmų veiklą, o susitikime dalyvavę verslininkai turėjo nemažai klausimų ambasadoriui dėl galimybės praplėsti savo veiklą Kazachstane. Ambasadorius, atsakydamas į rūmų narių klausimus, taip pat patarė, kokius namų darbus reikia atlikti, norint rasti partnerių Kazachstane.

  Po susitikimo, Kaune, V. Putvinskio gatvėje vyko Kazachstano Respublikos Garbės konsulato atidarymo ceremonija, kurioje dalyvavo Kazachstano Respublikos Nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Viktoras Temirbayevas, Kazachstano Respublikos Garbės konsulas Kauno regionui Albertas Milinis, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, Kauno miesto ir rajono savivaldybių vadovai, kitų valstybių garbės konsulai ir verslininkai.

Skip to content