• Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi verslo delegacija iš Lenkijos

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose lankėsi verslo įmonių delegacija iš Torūnės, Lenkijos.

    Lenkijos verslininkai, po trumpų pristatymų apie Kauno infrastruktūrą verslui bei rūmų veiklą, savo laiką skyrė trumpiems susitikimams su Kauno įmonėmis.

    Tarp Lenkijos verslą atstovavusių septynių įmonių buvo metalo pramonės, medicinos sektorių atstovų taip pat keli investuotojai bei organizacijos ieškančios galimybių bendradarbiauti su Lietuvos įmonėmis bei norinčios investuoti Lietuvoje.

    Abiejų šalių verslininkai, po įvykusių susitikimų, sutiko, jog tokie susitikimai išties naudingi, praplečia akiratį bei padidina naudingų kontaktų tinklą.

    Torunė – tai miestas-apskritis Lenkijos šiaurinėje dalyje, garsėjantis kaip promoninis miestas, kuriame išvystyta chemijos, tekstilės, prietaisų, baldų ir medienos pramonė. Šios pramonės šakos yra taip pat išvystytos ir Kauno mieste, drauge su kitomis: maisto produktų ir gėrimų pramone, leidyba ir perdirbimas, bei farmacija. Miestai kadaise priklausę Magdeburgo teises turintiems miestams ir Hanzos miestų sąjungai, sutvirtinimo savo ryšius ir šiais laikais. 2016 m. vasario 29 d. Torunės ir Kauno miestų atstovai, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis ir Torunės meras Michailas Zaleskis pasirašė bendradarbiavimo ketinimų protokolą. Po kurio Torunės meras M. Zaleskis džiaugėsi būsimu bendradarbiavimu, minėdamas, kad net Torunės ir Kauno senamiesčiai yra panašūs. Puikus Torunės ir Kauno miesto bendradarbiavimas išsivystė į  2018 m. vasario 16 d. Kaune pasirašytą bendradarbiavimo sutartį, kai miestai tapo oficialiais partneriais.

Skip to content