• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidento vizitas į Izraelį

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas, UAB „Dinaka“ direktorius Vytas Čičelis kartu su Kauno rajono savivaldybės delegacija lankėsi Izraelyje. Vizito metu buvo užmegzti kontaktai ir susitarta dėl bendradarbiavimo su Izraelio Rišon Leziono savivaldybe.

  Rišon Lezionas yra ketvirtas pagal dydį Izraelio miestas, įsikūręs 8 km. į pietus nuo Tel Avivo. Izraeliečiai ypač didžiuojasi gera turizmo infrastruktūra ir švariais paplūdimiais. Mieste veikia 12 aukštųjų mokyklų. Regione išvystyta vyndarystė ir statybų sektorius.

  Iš Izraelio galima pasimokyti vadybos, darbo kultūros, aplinkosaugos ir švietimo organizavimo. Izraelio universitetų diplomai yra vieni geriausiai vertinamų pasaulyje. Tai – daugiausiai moksliniams tyrimams ir plėtrai skirianti valstybė.

  Izraelis yra vienintelė šalis pasaulyje, kurioje šiandien auga daugiau medžių, nei prieš 50 metų. Daugiau nei 90 proc. Izraelio namų ūkių naudoja saulės energiją vandeniui šildyti.
  Šalis garsėja ir kultūra, menu. Lietuviams didelį įspūdį paliko Yaccovo Agamo kinetinio ir optinio meno muziejus, į kurį plūsta lankytojai iš viso pasaulio.

  Izraelis daug metų buvo ir tebėra politinių įtampų zonoje, todėl šalis skiria daug dėmesio saugumui. Pavyzdžiui Rišon Lezionas, kaip ir daugelis šios šalies savivaldybių, turi požeminį saugumo centrą, kuriame, įvykus antpuoliui, galėtų sėkmingai funkcionuoti miesto administracija. Visos valstybinės įstaigos yra įdiegusios kibernetinio saugumo programas.

  Į Izraelį lietuvius pakvietė 252 tūkst. gyventojų turinčios Rišon Leziono savivaldybės meras Razas Kinstlichas ir didžiausia Izraelio litvakų asociacija, kuriai vadovauja Arie Ben-Arie Grodzensky. Viešėdami šioje šalyje delegacijos nariai taip pat susitiko ir su nesenai darbą pradėjusia Lietuvos Respublikos nepaprastąja ir įgaliotąja ambasadore Izraelyje Lina Antanavičiene.

Skip to content