• Naujienos
 • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų projektas startavo Šakiuose

  Sausio 18 d., antradienį, restorane „Kuchmistrai“ buvo įgyvendinta Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų projekto „Socialinės atsakomybės galimybių aljansas (SAGA)“ pirmoji dalis „Gerumo ambasadoriai“. Renginio metu rajono verslo atstovai dalinosi įkvepiančiomis patirtimis, o jų pranešimus praturtino edukacijos vaikams iš socialiai pažeidžiamų šeimų.

  Renginį atidarė ir susirinkusiuosius pasveikino Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentas bei KPPAR Šakių atstovybės vadovas Arūnas Tarnauskas. Pasak jo, socialinė atsakomybė glūdi ir kasdien atsakingai atliekamuose darbuose, kurie veikia mūsų aplinką, bendruomenę, padeda ekonominės gerovės klausimais. Dažnai apie tai nutylima, tad verslininkas džiaugėsi projektu, subūrusiu bendraminčius.

  Tądien apie savo veiklų socialines atsakomybes pasakojo MB „Virsmas“, UAB „Gulbelė“, kanapių aliejaus „Masa“ gamintojai, MB „Šlepetija“, „Broliai moliai“, „Saldūs ūsai“, UAB „Naujoji prekyba“ bei UAB „Kuchmistrai“. Renginį gaminiais rėmė kepykla „Rugelis“, „Gulbelės kepyklėlė“ bei „Masa“.

  Verslo atstovai su Šakių vaikų dienos centrą „Šypsenos“ ir VŠĮ „Namai visiems“ lankančiais vaikais dalinosi ne tik krašto gamintojų lauknešėliais, bet ir savo patirtimis, įtraukiančiais praktiniais užsiėmimais, mat renginiu siekta skatinti tarpusavio susitelkimą ir bendruomeniškumą. Vaikai išbandė keramiką su Ugne Runiene („Broliai Moliai“), susipažino su siuvinėjimo staklėmis ir sukūrė savo siuvinius su Tadu Bybartu (MB „Šlepetija“) bei patys gamino desertą kartu su Zyplių dvaro virtuvės kuchmistru (UAB „Kuchmistrai“) laikantis tvarios gamybos principų.

  MB Kūrybos studija „Virsmas“ ir Šakių verslo centras sujungė pajėgas ir pasiryžo sukurti dėlionę, kuri populiariu, žaismingu būdu pristatys Zanavykų kraštą žymint Sūduvos metus. Tikimasi, kad tai taps mėgstama lauktuve. Šakių verslo centro vadovė Daiva Palukaitienė pristatė ir kitas kartu su MB „Virsmas“ įgyvendintas veiklas, prisidėjusias prie krašto turizmo. Pasak jos, šioje srityje patikimesni partneriai yra tie, kurie pažįsta savo kraštą ir yra pasiryžę ieškoti kūrybiškų sprendimų.

  Kūrybiškais sprendimais ir pasiryžimu kurti naują kokybės standartą pasižymėjo ir bitininkystės ūkio „Saldūs ūsai“ bei kanapių aliejaus „Masa“ pranešimai. Kęstutis Ūsas su žmona ir Gabrielė Masevičienė su vyru ne tik sukūrė išskirtinius gaminius, bet ir subūrė bendruomenes, kurios kartu ugdosi jiems rūpimais tvaraus ūkininkavimo, sveikos mitybos klausimais. Abiejų verslų produkcija keliauja į užsienį reprezentuodama savo kraštą.

  UAB „Gulbelė“ ekonomistė Jurgita Bataitienė pasakojo apie 3 metų patirtį projekte „Šeimos kortelė“. Galimybė prisidėti prie nacionalinio projekto leido geriau pažinti savo bendruomenę, prisidėti prie daugiavaikių šeimų visaverčio aprūpinimo. Pasak jos, didelis džiaugsmas šioje iniciatyvoje rikiuotis prie didžiųjų Lietuvos verslų.

  Savo veiklą pristatydamas MB „Šlepetija“ vadovas Tadas Bybartas pasakojo apie tvarų požiūrį į gamybines medžiagas bei verslo plėtrą keliant sau aukščiausius kokybės reikalavimus. Keramikė Ugnė Runienė („Broliai moliai“) savo užsiėmus pristatė kaip būdą pabėgti nuo rutinos ir atskleisti savo kūrybiškumą. Jos veikla, kaip ir Tado, kilo iš pomėgio bei šeimos palaikymo.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“. Rūmai įgyvendina vieną iš projekto dalių – kuria platformą „Socialinės atsakomybės galimybių aljansas“. Platformos tikslas – sukurti erdvę, kurioje Lietuvos įmonės atrastų idėjų ir galimybių save realizuoti socialinės atsakomybės veikloje, pasitelkiant į pagalbą Lietuvos nevyriausybines organizacijas, kurios savo realia patirtimi įprasmintų socialinės atsakomybės reikšmę verslo sektoriuje.

  Iki vasaros planuojama įgyvendinti ir daugiau projekto renginių, kurie vyks Kaune bei KPPAR filialų ir atstovybių savivaldybėse Jonavoje, Kėdainiuose, Marijampolėje bei Prienuose.

   

   

  Projektas Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001 „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“ yra finansuojamas iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų.

   

   

  Organizatorių informacija

  Romo Vaitkevičiaus nuotr.

Skip to content