• Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai tarp populiariausiųjų

    Pasibaigus prašymų dalyvauti pagrindiniame priėmimo į profesinio mokymo įstaigas priėmimo etapui, beveik 15 tūkstančių moksleivių yra kviečiami sudaryti sutartis su profesinio mokymo įstaigomis. Daugiau nei 9 tūkstančiai kvietimą gavusiųjų yra įgiję vidurinį išsilavinimą, o tai yra net tūkstančiu daugau nei 2018 metais. Tuo tarpu neturinčiųjų vidurinio išsilavinimo ir kviečiamų mokytis profesinio mokymo įstaigose skaičius taip pat ženkliai, tačiau mažėjo ir sudaro kiek daugiau nei 5 tūkstančius.

    Tarp stojančiųjų į profesines mokyklas populiariausios šiemet yra inžinerijos ir inžinerinių profesijų bei paslaugų asmenims švietimo sričių studijų programos. O populiariausiųjų mokymo įstaigų, tarp turinčiųjų vidurinį išsilavinimą, trejetukas yra Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai: Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras kviečia sutartis pasirašyti 1 393 moksleivius, Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras – 535, o Kauno technikos profesinio mokymo centras – 504.

    Populiariausios Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro profesinio mokymo programos šiemet yra Paramediko, Higieninės kosmetikos kosmetiko modulinė ir Masažuotojo. Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro – Slaugytojo padėjėjo modulinė profesinio mokymo programa. Didžiausią skaičių vidurinio išsilavinimo dar neturinčių asmenų kviečiančių profesinio mokymo įstaigų trejetuke taip pat yra Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys – Marijampolės profesinio rengimo centras.

    Parengta pagal Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos informaciją.

Skip to content