• Naujienos
  • Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialo narių vizitas pas narius UAB „Danspin“

    Vakar Kauno, prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau KPPAR) Kėdainių filialo nariai lankėsi Raseiniuose. Greta Raseinių, Andrušaičių kaime, Danų gatvėje, yra įsikūrę KPPAR nariai UAB „Danspin“. Įmonė audžia nišinius kilimus, o jos klientai yra didelės tarptautinės kompanijos iš JAV, Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos.

    1931 m. vietiniai Ikaste (Danija) verslininkai įkūrė „Danspin“ su tuometiniu pavadinimu „Dansk Vigogne Spinderi“. Pagrindinis gamybos produktas buvo verpalai baldų apmušalų audiniams ir užuolaidoms. Po įmonės reorganizacijos pokyčių, 2002 m. Lietuvoje buvo įkurta siūlų verpimo ir karšimo gamykla UAB „Danspin“. O 2006 m., siekiant optimizuoti gamybos procesus, po vienu stogu buvo sutelktas platesnis įrenginių kiekis Lietuvoje ir į UAB „Danspin“ perkeltos  paskutinės gamybos linijos iš Danijos.

    Jau 20 metų Lietuvoje veikia įmonė UAB  „Danspin“. Panašiai tiek metų ši įmonė yra ir Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys. Įmonėje šiuo metu veikia 16 verpimo linijų, dar 4 yra įrenginėjamos. Kaip teigia įmonės vadovas Rosvaldas Kunickas „praktiškai po vieną liniją, fabrikas įrengia kasmet, nuo pat įsikūrimo Lietuvoje“. Per 80 mln. eurų investavusi daniško kapitalo Raseinių verpalų įmonė „Danspin“ plečia savo pajėgumus ir žada samdyti naujų darbuotojų – dauguma jų dirbs gamyboje ir valdys verpimo bei karšimo mašinas. Šiuo metu jos verpalų fabrike Raseiniuose dirba 491 darbuotojas.

    Aplankę įspūdingo dydžio (4,5 ha ploto) ir pajėgumų (fabrikas dirba visą parą ir suverpia 50 t vilnos verpalų), KPPAR Kėdainių filialo nariai pietavo Viduklės koldūninėje, kur gaminami garsieji vietiniai tradiciniai koldūnai.

    Kėdainiečiai aplankė ir ypatingą susidomėjimą keliantį Kryžkalnio memorialą. Pavadinimas Kryžkalnis kilo iš to, kad šioje vietoje susikerta du svarbūs magistraliniai keliai, kuriuos skiria viadukas. Memorialas Lietuvos partizanams Kryžkalnyje atidengtas 2020 metų rugsėjį. Jį sudaro 25 metrų aukščio lietuviško kalavijo formos obeliskas su Vyčio kryžiumi viršūnėje, atminimo siena ir nežinomo partizano kapas. Atminimo sienoje įrašyta apie 13 tūkst. žuvusių partizanų vardai. Šis sąrašas nuolat pildomas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centrui pateikiant naujų duomenų.

    100 – metį atgal „Aštuonračio muziejuje

    Prieš šimtą metų, Lietuvos bajoras Pšemislovas Neveravičius, būdamas savamoksliu konstruktoriumi be aukštojo išsilavinimo, pirmasis pasaulyje sukūrė laiką pralenkusį aštuonratį savaeigį vežimą. Nors praėjo daug laiko, tačiau ir šiandien keturių ašių važiuoklės prototipu naudojasi visų aštuonračių mašinų gamintojai: nuo kariškių naudojamų transporterių iki astronautų mėnuleigių.

    2007 m. Nemakščiuose atkurta Aštuonratės važiuoklės draugija, veikusi prieš Pirmąjį pasaulinį karą Šiauliuose. Draugijos pirmininkas Leonas Tamulevičius pagal P. Neveravičiaus brėžinius atkūrė aštuonratę važiuoklę ir tėvų sodyboje įkurė technikos muziejuką. Jame gausybė su technika ir krašto istorija susijusių eksponatų. Tai vieta, nepaliekanti abejingų, mėgstama keliautojų iš Lietuvos ir svetur.

     

    Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kėdainių filialas dėkoja UAB „Danspin“ direktoriui Rosvaldui Kunickui už šiltą priėmimą.

    VšĮ „Kėdainių Turizmo ir Verslo informacijos centrui“ už bendradarbiavimą.

    VšĮ „Atrask Raseinius“ už gido paslaugas ir palydą vizito metu.

      

    KPPAR Kėdainių filialo direktorė Ramunė Gustienė

Skip to content