• Naujienos
 • KPPAR tikisi atkreipti dėmesį į Nidoje netvarkomą sąvartyną

  Birželio 30 d. Nidoje vyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslo bendruomenės inicijuotas renginys „Žygiuokime kartu“. Žygio tikslas buvo skatinti bendruomeniškumą per gamtos pažinimą, aktyvią fizinę veiklą – sutelkiant bendram tikslui – aplinkos tvarkymui, jos švaros puoselėjimui. Žygio metu buvo aplankytas dar sovietinius laikus menantis, po žeme palaidotas sąvartynas.

  Dažnai žmogus savo pėdsaką žemėje matuoja pasiekimais ir patirtimis, tačiau retas susimąsto, kokį atliekų šleifą kiekvienas iš mūsų paliekame, bandydami iš gyvenimo pasiimti viską, ką jis duoda. Šiukšlės – tai mūsų vartojimo pasekmė, tarsi lakmuso popierėlis, jas analizuojant galime suprasti žmogaus – vartotojo elgseną ir ieškoti sprendimų drauge.

  Nidoje, žygio metu Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslininkai gėrėdamiesi unikalia aplinka įveikė 10 km atstumą. Aplankė dar sovietinius laikus menantį, po žeme tūnantį sąvartyną, tikėdamiesi jį bent šiek tiek aptvarkyti. Tačiau situacija parodė, kad viskas yra kur kas sudėtingiau nei iš pirmo žvilgsnio atrodo. Sąvartyno tvarkymo darbams reikalinga speciali technika bei kvalifikuotų specialistų priežiūra, viską kartu sudėjus – būtinos didelės investicijos, nes ženkliai išauga sąvartyno likvidavimo išlaidų kaštai. Kaip teigia Neringos savivaldybės Miesto tvarkymo ir statybos skyriaus vyriausioji specialistė Renata Jakienė – „Šis sąvartynas – tai tiksinti bomba, kuri jeigu nebus tvarkoma, tikėtina, kad pasieks ir vandenį <…> Kas atsakys už pasekmes, bei kokios jos bus, galime tik spėlioti“– svarstė moteris.

  „Labai svarbu atkreipti dėmesį į tai, kas vyksta. Šis kraštas yra visų mūsų. Reikalingos lėšos šiai problemai spręsti. Labai svarbus susitelkimas net valstybiniu mastu. Džiugu, kad į tokias problemas atkreipia dėmesį ir tokios organizacijos, kaip Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Socialinė atsakomybė, dėl mūsų valstybės gerovės turėtų būti kiekviename mūsų“ – kalbėjo Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

  Daugiau žygeivių įspūdžių galite matyti vaizdo reportaže: https://www.youtube.com/watch?v=YX7IBRpYkfg

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai –  šiuo metu vienija  710 įmonių. Veikia filialai ir atstovybės – Kaune, Kauno rajone, Marijampolėje, Kėdainiuose, Jonavoje, Prienuose, Šakiuose, Vilkaviškyje. Rūmai socialinę atsakomybę puoselėja organizacijos viduje, dalinasi patirtimi su įmonėmis, organizacijomis veikiančiomis visoje Lietuvoje.

  „Įmonių socialinės atsakomybės principų taikymas orientuoja įmonės veiklą į ilgalaikę perspektyvą, suteikia veiklai papildomos prasmės, svarbos visuomenės požiūriu. Tai sukuria galimybę rinktis geresnius verslo partnerius, vykdyti įdomesnius projektus, o taip pat papildomus motyvus darbuotojams. Vykdydami socialiai atsakingus projektus darbuotojai kelia kvalifikaciją, plečia kompetencijas. Įmonių socialinė atsakomybė gali padėti pritraukti geriausius kandidatus į laisvas darbo vietas, o socialinės atsakomybės, kaip vertybės, įtraukimas į savo veiklos viziją kuria pridėtinę vertę tiek darbuotojams, tiek klientams. Socialinė atsakomybė kuria vertę ne tik organizacijai, bet ir visai visuomenei” – teigia Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinė direktorė Olga Grigienė.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvauja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projekte „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“. Rūmai įgyvendina vieną iš projekto dalių – kuria platformą „Socialinės atsakomybės galimybių aljansas“. Platformos tikslas – sukurti erdvę, kurioje Lietuvos įmonės atrastų idėjų ir galimybių save realizuoti socialinės atsakomybės veikloje, pasitelkiant į pagalbą Lietuvos nevyriausybines organizacijas, kurios savo realia patirtimi įprasmintų socialinės atsakomybės reikšmę verslo sektoriuje. Visą informaciją apie projektą galite rasti www.sagaplius.lt

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai dalyvauja kaip partneris projekte Nr. 08.5.1-ESFA-V-423-02-0001 „Įmonių socialinės atsakomybės skatinimas“, finansuojamame Europos socialinio fondo lėšomis. Projekto vykdytojas – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

  Norintys prisidėti ar turintys pasiūlymų dėl sąvartyno sutvarkymo galite kreiptis  į projekto koordinatorę Robertą Ažukaitę el.p.: roberta.azukaite@chamber.lt, mob. 863855613

   

   

   

Skip to content