• Naujienos
 • Kauno miesto merui įteiktas Japonijos Imperatoriaus ordinas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius dalyvavo Japonijos ambasados surengtoje iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje, kurioje Kauno miesto merui Visvaldui Matijošaičiui įteiktas Japonijos Imperatoriaus ordinas. Garbingas „Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete“ paskirtas už bendradarbiavimo tarp Japonijos ir Lietuvos skatinimą bei nuopelnus stiprinant tarpusavio supratimą puoselėjant Čijunės Sugiharos atminimą.

  „Mūsų aktyvūs kultūriniai, švietimo ir ekonominiai mainai leidžia daug ko išmokti iš Japonijos ir geriau vieniems kitus pažinti. Sakurų sodinimas jau tapo gražia tradicija Kaune, prie kurios aktyviai jungiasi ne tik japonai, bet ir Kauno organizacijos. Geografinių atstumų nesutrumpinsime, bet tikiu, kad mintimis, bendrais darbais mes ir toliau vieningai artinsime mūsų valstybes“, – savo padėkos kalboje sakė V. Matijošaitis.

   

   

  Teodoro Biliūno nuotr.

  2020-ieji Lietuvoje paskelbti Sugiharos metais. Trečią kartą Kaune vyksiančią Sugiharos savaitę vainikuos ypatingas momentas – bus atidengta skulptūra Pasaulio tautų teisuolio Čijunės Sugiharos atminimui. Čijunė Sugihara (1900–1986) buvo Japonijos diplomatas, konsulinis pareigūnas, 1939–1940 metais rezidavęs Kaune kaip Japonijos imperijos vicekonsulas. Antrojo pasaulinio karo metais jis padėjo apie 6 tūkst. Lietuvos, Lenkijos ir Vokietijos žydų pabėgti iš Europos, išduodamas jiems tranzitines Japonijos vizas. Skulptūra iškils pačioje Kauno širdyje, Laisvės alėjoje netoli fontano, prie viešbučio „Metropolis“, kur, uždarius Japonijos konsulatą, prieš išvykdamas atgal į Japoniją gyveno ir toliau „gyvybės vizas“ pasirašinėjo Č. Sugihara.

  Parengta pagal Kauno miesto savivaldybės ryšių su visuomene skyriaus informaciją

   

Skip to content