• Naujienos
 • Kauno finansininkų klubo profesinė kelionė į Milaną

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kauno finansininkų klubas, vystydamas tarptautinį bendradarbiavimą, lapkričio 5-9 dienomis surengė profesinę kelionę į Milaną.

  Kelionės programa buvo parengta atsižvelgiant į klubo narių poreikius. Už pagalbą organizuojant profesinę kelionę ir susitikimus dėkojame Lietuvos Respublikos ambasadoriaus Italijoje patarėjai Astai Slavinskaitei ir aktyviems klubo nariams.

  Kelionės metu vyko susitikimas Ernst&Young (EY) Italia, aplankyti Marzotto grupės fabrikas Ratti, vertybinių popierių birža Borsa Italiana S.p.A., Milano prekybos ir pramonės rūmai bei istoriniai Banca Commerciale Italiana rūmai.

  Susitikime  EY Italia dalyvavo partneris Domenico Passannanti, Gilles Andreini, finansų ir apskaitos konsultavimo paslaugų specialistas, LR garbės konsulo Milane Lucio Sarno žmona Elena Lo Cascio Sarno,  Ginini  Tax partnerė. Susitikimo metu diskutuota apie Italijos ir Lietuvos verslo aplinką, įmonių struktūrą pagal dydį ir veiklos sritis. Kaip ir Lietuvoje, Italijoje daugiau nei 80 proc. – smulkus verslas. Tarp top 20 didžiųjų kompanijų – 52 proc. bankai, finansų valdymo ir draudimo bendrovės, 15 proc. – naftos ir dujų, po 7 – logistikos ir transportavimo, elektros tiekimo, automotive ir automobilių dalių, po 4 – technologijų, aviacijos ir gynybos, trikotažo gamybos. Tarp smulkių įmonių dominuoja mados industrijos įmonės, toliau – statybų, staklių gamybos, logistikos, namų sistemų įmonės. Įdomi diskusija užsimezgė kalbant apie įmonių finansų valdymo problematiką, mokestinės aplinkos skirtumus Italijoje ir Lietuvoje.

  EY Italy veikla- draudimas, finansų ir mokesčių konsultavimas, personalo valdymas. EY Italy turi tikslą sujungti įvairių veiklos sričių įmonių finansų vadovus, o KPPAR Kauno finansininkų klubas jiems buvo puikus pavyzdys. Kauno finansininkų klubas pasidalino patirtimi, pristatė klubo tikslus ir veiklas.

  Milane yra įsikūrę apie 200 Italijos bankų bendrovių, daugiau nei 40 užsienio banko filialų, Italijos bankų asociacija, Italijos vertybinių popierių birža. Milano finansų kvartalo centre yra daugybės Italijos ir tarptautinių bankų centrinės būstinės. Borsa Italiana S.p.A. yra vienintelė Italijos vertybinių popierių birža. Ji priklauso Londono vertybinių popierių biržos grupei.

  Vizito metu paaiškėjo, Kad finansinių problemų yra ir Italijoje. Italijos finansų sektorius vis dar patiria nemažai problemų: šalies skola 2 kartus viršija Europos Sąjungos ribą ir tarp euro zonos šalių nusileidžia tik Graikijos skolų naštai, bankų blogų paskolų portfelis išlieka didelis, stinga fiskalinės drausmės ir pan.

  Klubo narė, AB „Liteksas“ finansų direktorė Rūta Starkienė padėjo suorganizuoti išvyką į šilko fabriką Ratti, kuris priklauso Marzzoto grupei. Fabriko  atstovas Angelo Clerici papasakojo dar 1945 metais įkurto fabriko istoriją, parodė gamybos procesus. Čia gimsta audiniai aukštosios mados namams ir tokiems garsiems vardams kaip Armani, Versace, Givency, Prada ir kt.

  Milano prekybos ir pramonės rūmuose Kauno Prekybos, pramonės ir amatų rūmų Kauno finansininkų klubo nariai susitiko su Milano rūmų vadovu ponu Federico Bega. Pagrindinės Rūmų veiklos kryptys – padėti įmonėms gauti ES fondų lėšas ir išeiti į užsienio rinkas. 50 proc. įmonių eksportuoja į ES šalis, rūmai joms padeda išeiti į dideles rinkas – JAV, Kinijos, rytų ir kitas. Milano prekybos ir pramonės rūmai taip pat veda įmonių registrą,  išduoda sertifikatus. Jie jungia ir kitas asociacijas – turizmo, pramogų ir skaitmenizacijos.

  Tarptautinis bendradarbiavimas finansų srityje leidžia kelti savo kvalifikaciją tarptautiniu mastu, pažinti ir pritaikyti kitų šalių finansų valdymo patirtį, taip pat pasidalinti ir Lietuvos įmonių finansų valdymo patirtimi.

  Profesinėje kelionėje dalyvavo:

  Vaida Butkuvienė – klubo vadovė, KPPAR viceprezidentė, UAB „Aurita“ direktorė;

  Prof. dr. Astrida Miceikienė – VDU ŽŪA Bioekonomikos plėtros fakulteto dekanė;

  Doc. dr. Aušrinė Lakštutienė – KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentė;

  Danutė Binkienė – Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto lektorė;

  Žydra Visockienė – UAB „SDG grupė“ Finansų direktorė;

  Nijolė Jurkonienė  – UAB „Omniteksas“  Finansų direktorė;

  Rima Povilauskienė – UAB „Kavera“  Finansų vadovė;

  Loreta Šeduikienė – UAB „Arevita“ Finansų vadovė;

  Rūta Starkienė – AB „Liteksas“ Finansų kontrolierė;

  Roma Noreikienė – Kauno biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos įmonės direktorė;

  Aušra Joniūnienė – UAB „Gražina Buckiūnienė ir partneriai“ direktorės pavaduotoja;

  Vera Mileikienė – KPPAR Verslo bendruomenės skyriaus vadovė,  klubo koordinatorė.

Skip to content