• Naujienos
 • Kasmet auganti verslo bendruomenė: patikima, progresyvi, palaikanti

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai – didžiausia Kauno ir Marijampolės regionų verslo bendruomenę telkianti ir paslaugas verslui plėtojanti organizacija, kuri vienija 45 tūkstančių žmonių bendruomenę. Rūmai atstovauja bendriesiems verslo interesams, gina narių interesus, teikia paslaugas ir vykdo projektinę veiklą bei valstybės deleguotąsias funkcijas. Šiemet švenčiantys 30 metų, nuo tada kai 1991 metais Kaune buvo atkurti prieškario Lietuvoje veikę rūmai, organizacija tapo solidžia ir patikima verslo savivaldos institucija, atsakingu visų lygių valdžios partneriu, padėjo pamatus solidarumo principu pagrįstiems verslo bendruomenės santykiams.

  Per šiuos metus Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenė išaugo iki 649 įmonių, kurios vykdo veiklą Kauno, Kauno rajono, Marijampolės, Kėdainių, Jonavos, Kaišiadorių, Raseinių, Prienų, Birštono, Šakių, Vilkaviškio, Kazlų Rūdos, Kalvarijos savivaldybėse.

  „Pastarieji metai atnešė itin daug netikėtumų mums visiems. Neregėtas pandemijos mastas, sukrėtęs visą pasaulį ir mūsų pagrindines eksporto rinkas. Žaliavų kainų šuoliai ir deficitas, trukdęs gamybos proceso planavimą bei jau sutartų užsakymų įgyvendinimą. Ekonominių santykių su Baltarusija ir Kinija ribojimai… Kai taisyklės taip keičiasi yra tik dvi išeitys – arba prisitaikai, arba turi pasitraukti. Laimei, verslininkai yra iš tiesų kūrybingos ir drąsios asmenybės, kurios sugeba prisitaikyti net pačiomis sudėtingiausiomis sąlygomis. Tai patvirtina ir statistiniai duomenys – 2020 metais, palyginus su 2019-aisiais, bendrosios Lietuvos eksporto apimtys sumažėjo tik 3,4 procentais (kai tuo tarpu kitose Europos šalyse mažėjimas buvo dviženklis), o 2021 m. pirmąjį pusmetį, palyginus su 2020 metų tuo pačiu laikotarpiu, eksportas augo net 18,8 procentų“, – apžvelgdamas metus sako Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius.

  Verslo interesų atstovavimas

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai, atstovaudami verslo interesams, teikia konsoliduotą verslo poziciją dalyvaudami teisėkūroje, dalyvauja įvairių darbo grupių veiklose. Nuolat bendraujame su įmonėmis, stebime jų problematiką. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmuose šiais metais įkurta 11 teminių grupių skirtingais verslui aktualiais klausimais. Šiais metais net tris kartus padidinimo surengiamų apskritojo stalo diskusijų su vadžios atstovais skaičių ir suorganizavome jas net 24. Susitikimų su valdžios atstovais skaičius taip pat nemažas – jų įvyko 25.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai atstovavo verslo interesams ir praėjusiais metais, kuomet visas pasaulis kovojo su prasidėjusia pandemija, ir šiemet, tebesitęsiant pandeminiams ir kitiems verslui kylantiems iššūkiams. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius aktyviai dalyvauja ir teikia pasiūlymus dėl paramos verslui sąlygų gerinimo Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos priemonių taikymo verslui koordinavimo darbo grupėje ir kituose formatuose. Aktyvus bendradarbiavimas su valdžios atstovais lėme, kad praėjusią savaitę Kaune įvyko išvažiuojamasis LR Seimo Ekonomikos komiteto posėdis, kurio metu rūmų atstovai išsakė problemas ir su komiteto nariais bei ministerijų atstovais diskutavo darbo jėgos trūkumo, energetikos kaštų augimo, žaliavų ir komponentų trūkumo bei jų kainų augimo, logistikos, finansinio kapitalo trūkumo įmonėse, geopolitinės situacijos, Covid-19 įtakos verslui bei vidaus politikos klausimais.

  Kuriame erdvę naujiems kontaktams

  Rūmų nariai rūmuose randa ir erdvę naujiems kontaktams – bendruomenėje net 649 Kauno ir Marijampolės regionų įmonės. Būdami Enterprise Europe Network tinklo dalimi, nuolat dalinamės verslo pasiūlymais ir potencialų partnerių kontaktais iš daugiau kaip 60 šalių, organizuojame verslo kontaktų renginius Lietuvoje ir užsienyje. Kiekvieną penktadienį kviečiame rūmų narius susitikti, prisistatyti, bendrauti ir keistis kontaktais Penktadienio kontaktų rytuose.

  Kai dėl karantino ribojimų negalėjome organizuoti gyvų renginių, juos perkėlėme į virtualią erdvę, todėl renginiuose galėjo dalyvauti dar daugiau bendruomenės narių. Dabar renginius organizuojame tiek gyvai, tiek virtualiu būdu, ir jau kitais metais galėsime pakviesti rūmų narius į mišriems renginiams puikiai pritaikytą salę.

  2021 m. rūmai organizavo 267 verslo bendruomenės renginius, o tai yra daugiau nei 1 renginys per darbo dieną. Vidutiniškai kiekviename renginyje dalyvavo 30 dalyvių. Džiaugiamės, kad rūmų narius galime pakviesti renginiuose dalyvauti nemokamai.

  Naujausias Rūmų komunikacijos įrankis – mobilioji programėlė taip pat leis bendruomenei rasti naudingus kontaktus, pirmiesiems gauti naudingą informaciją, pranešimus apie renginius ir registruotis į juos.

  Atvira ir draugiška bendruomenė, kuri auga kartu

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai gali registruotis ir gauti nemokamas ekspertines „Narys–nariui“ konsultacijas, be to esame vieninteliai rūmai Lietuvoje, kuriuose veikia net devyni vadovų ir specialistų klubai.

  Jeigu esate buvę parodose „Rinkis prekę lietuvišką“ ar „Moters pasaulis“ turbūt esate girdėję ir apie jų metu vykstančias konferencijas: „Eksporto kodas“ bei „Versli ir laiminga“. Galime didžiuotis, jog kartu su partneriais organizuojame šias, didelės sėkmės, sulaukusias konferencijas vienose iš didžiausių Lietuvoje vykstančių parodų. Ir tai tik kelios iš konferencijų, kurias organizuojame. Kasmet organizuojame statybų sektoriui skirtą konferenciją „Gervė“, finansų sektoriui skirtą konferenciją bei kasmetinę personalo profesionalų konferenciją „Kolibris“.  Kasmetinės konferencijos vyksta ir Marijampolėje („IQ Forumas“) bei Vilkaviškyje. 2021 metais, atliepdami šiuolaikines tendencijas Kaune organizavome ir dvi naujas konferencijas – „SKAITMENIZUOK‘is“ bei „Tvarumo genas“.

  Prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės VšĮ ScarFa prisijungė Vos prieš kelis mėnesius prie Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenės prisijungusi, tačiau jau bendradarbiaujanti net su keliais nariais,  VšĮ ScarFa įkūrėja Irina Eid sako: „Vienas gali padaryti daug, bet tiek daug, kiek gali padaryti keli – tu neįstengsi.“ Būtent todėl buvimas narystėje sukuria pridėtinę vertę. Be to Narystė duoda ir didesnį pasitikėjimą kita įmone.

  „Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai žino ir jaučia, kad veikimas bendrystėje, kartu, o ne po vieną, gali daug daugiau.“, – baigiantis metams sako Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius ir linkėdamas, kad ateinantys Naujieji metai būtų lengvesni, kviečia verslo atstovus veikti bendrystėje.

Skip to content