• Kainų pokyčiai, apskaičiuoti pagal suderintą vartotojų kainų indeksą

  Pagal su kitomis Europos Sąjungos (ES) valstybėmis narėmis metodologiškai suderintą vartotojų kainų indeksą (SVKI) 2022 m. kovą apskaičiuota:

  • vidutinė metinė infliacija sudarė 7,9 proc.; pagal vartotojų kainų indeksą (VKI) apskaičiuotoji vidutinė metinė infliacija – 8 proc.;
  • metinė (2022 m. kovą, palyginti su 2021 m. kovu) infliacija sudarė 15,6 proc.; pagal VKI apskaičiuotoji – 15,7 proc. Metinei infliacijai, apskaičiuotai pagal SVKI, daugiausia įtakos turėjo degalų ir tepalų, šilumos energijos, pieno ir jo produktų, sūrio ir kiaušinių, daržovių, kietojo kuro, duonos ir grūdų produktų, dujų, gaminių ir medžiagų būsto priežiūrai ir remontui, mėsos ir jos produktų, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, elektros energijos kainų padidėjimas bei keleivių vežimo oro transportu paslaugų kainų sumažėjimas.
  • vartojimo prekių ir paslaugų kainų pokytis 2022 m. kovą, palyginti su vasariu, kaip ir apskaičiuotas pagal VKI, sudarė 2,4 proc.

   

  Daugiau informacijos Lietuvos statistikos departamento informaciniame pranešime.

  Lietuvos statistikos departamento informacija

Skip to content