• Naujienos
 • K.A.V.A. 2019 – duoklė plėtrai, išskirtinėms idėjoms bei atsakingam požiūriui

  K.A.V.A. 2019 apdovanojimuose siekiama įvertinti sėkmingą veiklą Kaune vykdančius verslus bei pasidžiaugti tendencingai gerėjančia ir sėkmingai augančia Kauno verslo aplinka. Renginio organizatoriai bei partneriai vienbalsiai sutinka, kad vieta – viena iš bene reikšmingiausių priežasčių padedančių organizacijoms sugauti sėkmės paukštę.

  Apdovanojimų ceremonijai artėjant, plačiau pristatome keturias nominacijas iš aštuonių esamų, kuriose verslai turi progą atskleisti savo pasiekimus ir indėlį startuolių ekosistemoje , pasidžiaugti plėtros rezultatais Kaune bei užsienyje ir projektus ar sprendimus, leidžiančius plėtoti verslą atsakingai.

  Žaibo greičiu nuo starto linijos

  „Startuolis tai yra jauna įmonė, kuri turi didžiulį potencialą augti globaliai. Inovacijos ir proveržis yra neatsiejami startuolių veikloje. Manau, tai puikiai dera su šiandieninio Kauno, kuris yra veržlus ir kuriantis miestas, kryptimi“, – mintimis dalijasi Kauno technologijų universiteto nacionalinio inovacijų ir verslo centro direktorius Mindaugas Bulota.

  KTU NIVC įsteigta nominacija „Kauno startuolis“ siekiama įvertinti unikalią idėją, sklandžią plėtrą ir potencialą veikti tarptautiniu mastu pademonstravusius startuolius. „Tik inovacijos ir naujas požiūris gali užtikrinti konkurencingumą, pasiūlyti įdomių darbo vietų ir suteikti galimybę pritaikyti savo žinias. Džiugu, kad Kauno miestas supranta šią svarbą ir skiria išskirtinį dėmesį startuoliams“, – atskleidė M.Bulota.

  Plėtra viršijanti šalies vidurkį

  Sparčiausiai Kaune veiklą išplėtusiai įmonei pastebėti ir įvertinti skirta nominacija „Plėtra Kaune“ nominacija. „Kaunas iš kitų Lietuvos miestų išsiskiria ne tik verslumu, bet ir verslo idėjų įvairove. Šiame mieste gimsta verslo idėjos, kurios sėkmingai prigyja rinkoje ir pasiteisina“, – sako VšĮ „Versli Lietuva“ Verslumo departamento vadovas Gytis Morkūnas.

  Jo nuomone, Kaune kasmet auga veikiančių mažų ir vidutinių įmonių skaičius, kurių išgyvenamumas taip pat stiprėja ir lenkia šalies vidurkį. „Pastaraisiais metais Kaune veikiančios įmonės priima dirbti vis daugiau darbuotojų, o tai rodo, kad verslas įsitvirtina ir sėkmingai plečiasi ne tik Kaune, bet ir į kitus Lietuvos regionus bei sostinę“, – pastebi pašnekovas ir kviečia visus sėkmingus Kauno verslus teikti paraiškas K.A.V.A. apdovanojimams ir būti įvertintais tarp metų geriausių mieste.

  Kelius atveriančios galimybės

  „Įsikūrę savotiškoje Europos kryžkelėje, kur susikerta pagrindiniai transporto koridoriai, Kauno eksportuotojai puikiai išnaudoja užsienio prekybos galimybes ir savo produkciją sėkmingai eksportuoja ne tik į Europą, bet ir vis tolimesnes pasaulio rinkas“, – Kauno verslų augimą ir puikius rezultatus eksporto srityje komentuoja VšĮ „Versli Lietuva“ Eksporto departamento vadovas Aivaras Knieža.

  Jis yra įsitikinęs, kad kova dėl apdovanojimo „Plėtra užsienyje“ bus nuožmi, nes gerųjų pavyzdžių Kaune tikrai netrūksta. „Kaune veikia daugiausiai eksportuojančių Lietuvos įmonių, kurios eksportuoja aukštos pridėtinės vertės produktus ir prisideda prie šalies konkurencingumo didinimo užsienyje“, – teigia A. Knieža.

  Kuriantys švarią ir tvarią ateitį

  „Mūsų planeta yra ant negrįžtamų pokyčių slenksčio ir visuomenė vis labiau tikisi, kad verslas prisidės prie šių socialinių ir aplinkosaugos iššūkių sprendimo. Dabar pats tinkamiausias laikas verslui pasinaudoti galimybėmis, imtis konkrečių veiksmų, ir kurti naują švarią ir tvarią ateitį“, – apie dabartinę verslo aplinką sako Lietuvos atsakingo verslo asociacijos direktorė Lina Blaževičiūtė.

  „Pokyčiai, inovacijos ir technologijos skatina bet kokią pramonę, įgalina augti ir tobulėti. Plataus užmojo, unikalus ir novatoriškas atsakingų įmonių darbas nusipelno būti pripažintas ir įvertintas“, – mintimis dalijasi L. Blaževičiūtė ir kviečia verslus pretenduoti į nominaciją „Atsakingas verslas“ ir taip pademonstruoti/pasidžiaugti/pristatyti savo kaip ekonominę, socialinę ir aplinkosauginę atsakomybę prisiimančios ir reikšmingai prie Kauno miesto gerovės prisidedančios organizacijos vardo.

  Kitos nominacijos į kurias galima pretenduoti K.A.V.A. apdovanojimuose: „Sukurta Kauno mieste“, „Inovacija 2019“, „Svetingumo verslas Kaune“, „Kauno nekilnojamojo turto plėtotojas“. Daugiau apie nominacijas sužinoti ir paraiškas apdovanojimams teikti galima VšĮ „Kaunas IN“ tinklapyje arba kava@kaunasin.lt. Paraiškų priėmimas – iki gegužės 13 d., o iškilminga apdovanojimų ceremonija – birželio 6-ąją, Kauno „Žalgirio arenos“ amfiteatre.

  Apdovanojimai organizuojami ir finansuojami Kauno miesto savivaldybės, pagal 2019 m. programą „Iniciatyvos Kaunui“. Apdovanojimų iniciatorius ir globėjas – Kauno miesto savivaldybės administracija.

Skip to content