• Naujienos
 • Jonavos filialo narių susitikimas su Jonavos rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi ir jo komanda

  2024 metų kovo 21 dieną Jonavos krašto muziejuje susirinko gausus būrys Jonavos rajono verslininkų, kurie naujai atremontuoto muziejaus erdvėse susitiko su Jonavos rajono meru Mindaugu Sinkevičiumi bei jo komanda.

  Susitikime dalyvavo daugiau nei 30 Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filialo verslo atstovų, Jonavos rajono savivaldybės meras Mindaugas Sinkevičius, administracijos direktorius Valdas Majauskas, direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė, Jonavos rajono savivaldybės administracijos patarėjas Civilinei mobilizacijai Vytautas Kaminskas, vicemeras Povilas Beišys, Teritorijų planavimo ir urbanistikos skyriaus vedėja Erika Glinskaitė, Jonavos kultūros centro direktorius Sergejus Jefimenka, Jonavos baseino direktorė Aira Kaunietė, Užimtumo tarnybos prie LRSADM Jonavos skyriaus vadovė Nijolė Jeremičiūtė.

  Renginį moderavo KPPAR Jonavos filialo tarybos pirmininkas, UAB „Baldai jums“ generalinis direktorius Alfonsas Meškauskas.

  Aptarti verslo ir savivaldos bendradarbiavimo klausimai, daug dėmesio skirta temoms, susijusioms su rajono plėtra, Jonavos pramonės teritorijos įveiklinimu. Jonavoje šiais metais suplanuoti geležinkelio pervažos, kelių  gatvių remonto darbai, tad neišvengiami ir transporto ribojimai, padidėjęs sunkiasvorių automobilių transporto eismas mieste, pramoniniame rajone veikiantiems verslams teks suplanuoti naujus maršrutus. Eismo spūstis didins ir prasidedantys Jonavos pietrytinio aplinkkelio statybos darbai. Daug vilčių teikia ir diskusijos su Lietuvos automobilių kelių direkcija, tikimasi, jog pavyks sutvarkyti „Gudžionių“ gatvę, prie šio remonto prisidės ir joje įsikūrusi verslo įmonė. 

  Jonava virsta rimtu pramoniniu miestu, tikimasi, kad įrengus Jonavos pramoninės teritorijos infrastruktūrą, čia įsikurs keletas stambių verslų, sukursiančių ne mažiau kaip 200 darbo vietų. Daug tikimasi iš įmonių, kurios dalyvavo Ekonomikos ir inovacijų ministerijos projekte pagal priemonę „Užsienio ir vietos investuotojų su dideliu darbo vietų kūrimo potencialu pritraukimas Akmenės r. sav., Jonavos r. sav. ir Mažeikių r. sav“. Galutiniai šio projekto rezultatai bus skelbiami jau balandžio mėnesį, tačiau žinoma, kad dalyvių šiame projekte netrūko. Tai rimtas indėlis į Jonavos rajono ekonomiką bei darbo vietų augimą.

  Verslininkams buvo itin aktuali informacija dėl dalies NŽT funkcijų perėjimo savivaldybių žinion. Su pasikeitimais bei naujomis sąlygomis susirinkusius supažindino savivaldybės specialistė Erika Glinskaitė. Pasirodo, kad funkcijų perleidimas negarantuoja greitesnio rezultato. „NŽT perdavė funkcijas, bet pasiliko kontrolę“ – konstatavo rajono meras. Deja, bet planavimo dokumentus, kuriuos rengs savivaldybės, turės patvirtinti ir NŽT, kuriai atradus trūkumų visas procesas prasidės iš naujo.

  Jonavos baseino veiklą pristatė jo direktorė Aira Kaunietė, kuri džiaugėsi itin sėkminga ir jonaviečių traukos centru tapusia veikla.  Šiuo metu  norinčių čia patekti tiek daug, kad nuo balandžio bus ankstinamas darbo laikas, ilgiau bus dirbama ir savaitgaliais. Baseinui nekeliamas tikslas uždirbti pelno, savivaldybės lėšomis pastatytas objektas skirtas ir socialinėms veikloms – kad moksleiviai išmoktų plaukti, senjorai galėtų stiprinti sveikatą. Jonaviečio kortelė sudaro galimybę čia registruotiems gyventojams gauti 30 proc. pigesnes paslaugas, nei atvykusiems iš kitų rajonų. Praktiškai tiek ir trūksta, kad baseino veikla taptų pelninga, tačiau apie tokį variantą net nesvarstoma- baseinas skirtas gyventojams ir jų sveikatinimo paslaugoms.

  Apie dieną X kalbėjęs savivaldybės administracijos patarėjas Vytautas Kaminskas nedaugžodžiavo: dirbama daug, sudaromi įvairūs planai, vyksta posėdžiai. Ir nors kalbama, jog „visi planai griūna pasigirdus pirmam šūviui“, tai vis tiek išlieka svarbiausia grandimi. 

  Verslo bendradarbiavimas su savivaldybe, švietimas per darbdavius, padedant  pasirengti paramedikus įmonėse – tokiai idėjai pritaria ir rajono meras, finansavimui reikia tikrai nedaug, tad savivaldos palaikymas šioje srityje tikrai būtų.

  Rajono meras pritarė ir bendro savivaldybės bei rajono verslininkų renginio organizavimui.

  Aptartos temos buvo tikrai aktualios Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų verslininkams, o gauta informacija –glausta ir naudinga. 

  Dėkojame gausiai susirinkusiems verslininkams, merui bei jo komandai, muziejaus vadovei bei darbuotojams už šiltą priėmimą.

Skip to content