• Naujienos
 • Jonavos filialo bendruomenės susitikimas „Jonapolyje“

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Jonavos filiale narių susirinkimai vyksta ir vasaros metu – liepos 8 dieną filialo nariai rinkosi neseniai Uždarosios akcinės bendrovės „A Grupė“ atidarytame viešbutyje „Jonapolis“. Lino audinius audžianti įmonė išplėtė savo veiklą ir jau kelis mėnesius Jonavoje turime naujai įrengtas viešbučio erdves.

  „Tampriai bendradarbiaujame su Jonavos verslo bendruomene“, – kalbėjo UAB „A Grupė“ vadovas Virginijus Vizbaras, rodydamas puikiai įrengtas patalpas, kuriose matyti  UAB „Baldai jums“ pagamintos lovos ir baldai bei UAB „Lonas“ čiužiniai. Viešbutį puošia Jonavos menininkų tapyti paveikslai, lauke, ant pastato sienos puikuojasi Jonavos simboliu jau spėjęs tapti žalvarinis Žibinčius. „Daugiau nei du trečdaliai kambarių jau yra užimta, nors kažkokios rimtos reklamos net nebuvo“, -džiaugėsi vadovas, po trumpos viešbučio apžiūros pakvietęs filialo narius į konferencijų salę.

  Susirinkime dalyvavo ir su Jonavos jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa supažindino Jonavos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Lineta Jakimavičienė. Jau ne pirmus metus Jonavoje veikia jaunimo įdarbinimo programa, įgyvendinama Jonavos rajono savivaldybės biudžeto lėšomis. Vasaros metu – birželio-rugpjūčio mėnesiais, 14 –19 metų jaunuolius įdarbinančios įmonės gali pretenduoti į finansinę paramą. Programos tikslas – sudaryti palankias sąlygas jaunimui susipažinti su darbo rinka, įgyti reikiamų įgūdžių bei didinti kokybišką jaunimo vasaros užimtumą. Jonavoje veiklą vykdančios įmonės, įdarbinusios jaunuolius vasaros laikotarpiu, sudariusios trišalę sutartį ir įgyvendinusios tam tikrus reikalavimus, gali gauti iki 400 eurų darbo užmokesčio sąnaudų kompensaciją už vieną įdarbintą jaunuolį. Tiesa, programoje gali dalyvauti tik trys vienoje įmonėje  įdarbinti jaunuoliai ir jie negali dirbti toje pačioje įmonėje kelis metus iš eilės.

  Po pristatymo vyko diskusija, kurioje verslininkai dalijosi savo įžvalgomis, keitėsi nuomonėmis su Savivaldybės atstove. „Galbūt paramą galėtume susieti su esamu įmonės darbuotojų skaičiumi?“, – klausė Jonavos filialo tarybos pirmininkas Alfonsas Meškauskas, kurio įmonėje vasaros metu papildomai darbuojasi net 32 moksleiviai. Kilo nemažai klausimų, į kuriuos atsakymus išgirdome produktyvioje diskusijoje. Jau spėjusius moksleivius įdarbinti, bet dar nesudariusius su savivaldybe trišalės sutarties, L. Jakimavičienė ragino tą padaryti ir dabar. Na o šios programos populiarumas pasimatys rudenį – tuomet bus aiškus ir lėšų poreikis, o galbūt kils ir naujų idėjų. Susitikime nutarta, kad rudenį, jau pasibaigus programai, realiai įvertinus kaip ji veikia, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai pateiks savivaldybei pasiūlymus, kad kitąmet programa būtų dar efektyvesnė.

  Toliau buvo diskutuota dėl Savivaldybės infrastruktūros plėtros įmokų, aptartos praktinės situacijos – šį mokestį mokėsime jau nuo liepos mėnesio. KPPAR Jonavos filialo direktorė Dalia Sinkevičienė pristatė artimiausių rajonų – Ukmergės, Kėdainių, Kauno rajono infrastruktūros įmokų dydžius, pasidalijo savivaldybės informacija, kurią suprasti ir parengti padėjo Jonavos rajono savivaldybės administracijos patarėja įmonių valdymo klausimais Vitalija Bublytė. Netrukus pradės veikti Jonavos rajono interaktyvus žemėlapis, kuriame matysime kokį mokesčio dydį konkrečioje teritorijoje teks mokėti statant ar rekonstruojant pastatus. Bet koks atsiradęs naujas mokestis, žinoma, nedžiugina, tačiau tai – neišvengiama, reziumavo susirinkę Jonavos verslininkai. O kaip viskas vyks realybėje –sužinosime jau artimiausioje ateityje.

  Dėkojame Jonavos filialo verslininkams, kurie ir tokią karštą vasarą randa laiko ir aktyviai įsitraukia į rūmuose vykstančias veiklas.

  KPPAR Jonavos filialo informacija

Skip to content