• Naujienos
 • Jau priimamos paraiškos dėl kompensacijų už darbuotojų testavimą

  UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) nuo pirmadienio, š. m. kovo 29 dienos, jau priima verslo paraiškas dėl kompensacijų už darbuotojų testavimą.

  „Reguliarus testavimas gali padėti nutraukti užkrečiamumo grandinę. Tai reiškia ir kontroliuojamą situaciją, ir daugiau laisvės veikti. Kviečiame verslą pasinaudoti kompensacija už darbuotojų tyrimus, kad užtikrintume žmonių saugumą ir nenutrūkstamą savo veiklą“, ­–  sako ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

  Testuoti savo darbuotojus ir už tai gauti kompensacijas gali visas smulkusis ir vidutinis verslas, įskaitant dirbančiuosius savarankiškai. Kompensaciją siekiančios gauti įmonės per pastaruosius dvejus metus turi būti nepasiekusios 200 tūkst. eurų valstybės pagalbos ribos.

  Norint gauti kompensaciją, INVEGOS interneto svetainėje www.invega.lt reikia užpildyti paraišką ir pateikti reikiamus dokumentus. Taip pat būtina pateikti tyrimų išlaidas pagrindžiančius dokumentus, kuriuose būtų nurodytas atliktų tyrimų skaičius ir kaina. Kompensacijos bus skiriamos už nuo 2021 m. vasario 23 d. iki 2021 m. gegužės 31 d. patirtas tyrimų išlaidas.

  Verslui bus kompensuojama iki 12 eurų už vieną serologinį imunologinį tyrimą  bei  už greitąjį antigeno testą. Tam, kad galėtų pretenduoti į kompensaciją, smulkusis ir vidutinis verslas turi sudaryti sutartį su asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti tokius testus. Darbuotojams tyrimai turi būti atliekami reguliariai.

  Darbuotojų testavimo kompensacijoms skiriama 30 mln. eurų. Už šias lėšas bus galima testuoti apie 100 tūkst. darbuotojų, o vienas žmogus per tris mėnesius galėtų būti patikrintas iki 12 kartų.

  Greitasis testavimas leidžia operatyviai atsekti susirgimo atvejus, trumpinti kai kurių darbuotojų izoliacijos laikotarpį arba jų apskritai neizoliuoti. Serologiniai tyrimai nustato, ar asmuo yra persirgęs koronavirusu, o greitasis antigenų testas parodo, ar testavimo metu asmuo serga šia liga. Antikūnų tyrimas atliekamas ne dažniau kaip kas 60 dienų, o antigeno testas – ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10  dienų.

  Visa informacija apie darbuotojų testavimo priemonę skelbiama interneto svetainėje adresu https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui/darbuotoju-testavimas-del-covid-19.

  Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Skip to content