• Naujienos
 • Istorija, padėjusi pagrindus progresui

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius, artėjant Prekybos ir pramonės rūmų 95-ąjam gimtadieniui pasidžiaugė, kad prieš beveik 30 metų atkurti prieškario Kaune veikę rūmai padėjo pamatus verslo bendruomenės santykiams, pagrįstiems solidarumu ir savitarpio pagalba. Tapome pripažintais ir atsakingai veikiančiais valdžios partneriais, sukūrėme paslaugų verslui sistemą, efektyviai veikiame Europos ir pasaulio verslo aplinkoje.“, – sako Zigmantas Dargevičius.

  Augimas – svarbus kiekvienai organizacijai

  Rūmai labai vertina narių lojalumą bei puoselėjimą mūsų visų kuriamos, patikimos, gerbiamos, etiškai veikiančios ir iš kitų verslo asociacijų išsiskiriančios organizacijos. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bendruomenė per paskutinę kadenciją išaugo 138 nariais. Tai labai didelis pasiekimas įvertinus tai, kad 2016 m. narių skaičius mažėjo, o 2017 m. tik nežymiai augo. Iliustruojant pastarųjų metų bendruomenės augimo šuolį, būtina paminėti, kad 2012 – 2015 metais bendruomenė išaugo tik 87 nariais, kuomet vien per 2019 m. narių skaičius padidėjo 81, o narystės augimas siekė net 17 procentų.

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Zigmantas Dargevičius: Stiprus verslas – tai ekonomiškai stabilios valstybės bei klestinčios visuomenės pagrindas.

  Esame verslo partneris

  Viena esminių rūmų funkcijų – atstovavimas bendriesiems verslo interesams. Bendradarbiaujame su valdžios ir valstybės valdymo institucijomis vietiniu, regioniniu, nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Esame verslo partneris, padedantis auginti ir kompetencijas, ir verslus.

  Pirmieji Prekybos rūmai pasaulyje buvo įsteigti dar 1599 metais Marselyje. Kaune verslo savivaldos etapas prasidėjo prieš 95-erius metus, kuomet buvo atidaryti Prekybos ir pramonės rūmai. Išlaikydami ilgaamžes rūmų funkcijas ir tradicijas, keičiamės ir savo paslaugas pritaikome besikeičiančiam verslui.

  Pasaulinė pandemija ir krizė dar ryškiau nubrėžė kryptį naujų technologijų poreikiui ir skaitmenizacijai. Sudėtingu periodu Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų nariai neliko vieni. Mums pavyko persiorientuoti ir perkelti konsultacijas bei seminarų rengimą į virtualią erdvę.   Skaitmenizacijos ir technologinis tobulėjimas padarė įtaką ir tam, kad pradėjome išdavinėti elektroninius prekių kilmės sertifikatus.

  Konferencijų organizavimo lyderiai Kauno ir Marijampolės apskrityse

  Rūmai pastarųjų kelių metų laikotarpiu tapo konferencijų organizavimo lyderiu Kauno ir Marijampolės apskrityse. Konferencijos finansų, eksporto, personalo, moterų verslumo skatinimo srityse sulaukė ypatingo verslo bendruomenės susidomėjimo. 2016 metais dar negalėjome pasigirti puiku rezultatu – organizavome 4 konferencijas, kuriose dalyvavo 200 dalyvių. Tačiau 2019 metais mes jau turime 10 metinių konferencijų, pritraukiančių 8 kartus daugiau dalyvių nei anksčiau. Galime didžiuotis jau gerai žinomais konferencijų prekių ženklais „Formulė: versli ir laiminga“, „Eksporto kodas“, „Kolibris“.

  Pagalba tarptautiniu mastu

  Suprasdami, kad Lietuvos ekonomikos variklis yra eksportas, įmonėms padedame rinkų plėtroje. Besidomintiems verslo partnerių paieškos užsienyje galimybėmis, organizuojame verslo misijas, verslo kontaktų renginius prie didžiųjų pasaulinių parodų, o nuo 2018 m. pabaigos – ir dalyvavimą tarptautinėse parodose su įmonių stendais. Tarptautinių renginių skaičius augo nuo penkių 2016 m. iki dvidešimt dviejų 2019 m. Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmai yra didžiausio pasaulio verslo paramos tinklo Enterprise Europe Network dalis. Ieškodami tarptautinių partnerių įmonėms, pasitelkiame 3000 ekspertų 65 šalyse. Per paskutinius ketverius metus, perdavėme 1405 užsienio įmonių kontaktus Lietuvos įmonėms, atsakėme į 220 užklausų apie verslo aplinką Lietuvoje ir užsienio šalyse, suteikėme 362 konsultacijas dėl verslo plėtros užsienyje. Kryptingo darbo dėka 2019 m. įvyko proveržis ir įmonių pasirašytų tarptautinių verslo sutarčių, kurių geografija apima net 25 pasaulio šalis, skaičius išaugo 5 kartus palyginus su 2016 metais.

  Vieninga, stipri ir patikima verslo bendruomenė

   Verslininkai visada buvo tie žmonės, kurie geriausiai žino kaip įveikti iššūkius, spręsti problemas, sėkmingai persiorientuoti bei atrasti naujas galimybes. „Svarbiausia – pabrėžia Kauno prekybos, pramonės ir amatų prezidentas Z. Dargevičius, – yra žmogiškumas, savitarpio pagalba ir supratimas. Turime palaikyti vieni kitus, rūpintis savo žmonėmis. Vieninga, stipri ir patikima verslo bendruomenė – tai mūsų siekis ir ekonomiškai stabilios valstybės bei klestinčios visuomenės poreikis“.

Skip to content