• Naujienos
 • INVEGOS 2022 m. I ketvirtis: beveik 70 mln. Eur finansinės pagalbos daugiau kaip 1400 šalies verslų

  Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) per pirmąjį 2022 m. ketvirtį daugiau nei 1,4 tūkst. verslų suteikė beveik 70 mln. Eur finansavimą subsidijų, paskolų, garantijų bei rizikos kapitalo investicijų forma ir pritraukė beveik 84 mln. Eur privačių lėšų į Lietuvos verslus.

  „Nors epidemiologinė situacija Lietuvoje stipriai pagerėjo, tačiau verslas vis dar jaučia pandemijos padarinius. Kinijos neskelbiamos sankcijos Lietuvai ir ypač Rusijos pradėtas karas Ukrainoje sukrėtė verslo aplinką, daugelį verslų privertė persvarstyti plėtros projektus bei skubiai keisti eksporto ir importo srautų kryptis. Šiame kontekste INVEGA užima svarbų valstybinio finansuotojo vaidmenį bei siūlo pasinaudoti ne tik jau turimomis, bet ir atnaujintomis skatinamojo finansavimo priemonėmis“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

  Pasak INVEGOS vadovo, kaip ir įprastai, bendrovės siūlomos lengvatinės paskolos išliko vienos iš populiariausių priemonių. Verslai, kaip ir įprastai, galėjo kreiptis tiek į finansų tarpininkus, tiek ir į pačią INVEGĄ dėl paskolos plėtrai ar apyvartinėms išlaidoms. O metų pradžioje atnaujintos tiesioginės COVID-19 paskolos apyvartinėms lėšoms ir investicijoms bei pradėtos teikti paskolos „Startuok“, suteikė verslams dar daugiau galimybių gauti tinkamiausius finansavimo sprendimus, finansų rinkos dalyviams negalint pasiūlyti  tinkamų finansavimo būdų pagal jų poreikius. Iš viso INVEGOS siūlomomis paskolomis pasinaudojo beveik 500 verslų, kuriems buvo skirta beveik 14 mln. Eur.

  Taipogi INVEGA per pirmąjį 2022 m. ketvirtį garantavo už verslo įsipareigojimus finansų įstaigoms už 41 mln. Eur bei 230 verslų padėjo išspręsti nepakankamo užstato finansų įstaigoms problemą per INVEGOS individualias ir portfelines garantijas. „Šiuo metu pastebime išaugusį susidomėjimą INVEGOS teikiamomis garantijomis. 2022 m. pirmojo ketvirčio planas pasirašyti garantijų sutarčių už ne mažiau kaip 28 mln. Eur viršytas su kaupu – buvo suteikta individualių ir portfelinių garantijų net už 41 mln. Eur“, – pasakoja INVEGOS vadovas.

  Ne ką mažesnis aktyvumas pastebimas ir iš verslų, kurie kreipiasi dėl INVEGOS teikiamų kompensacijų. Nuo metų pradžios daugiau kaip 700 verslų pasinaudojo negrąžintina pagalba verslui – subsidijomis verslo pradžiai bei palūkanų kompensacijomis – ir susigrąžino daugiau kaip 9 mln. Eur. Be to, INVEGA savo klientus skatina naudotis ir alternatyviais finansavimo šaltiniais kaip alternatyva bankiniam finansavimui. Vieni iš jų – rizikos kapitalo fondai. Kaip teigia INVEGOS vadovas, per įvairias rizikos kapitalo priemones šį ketvirtį daugiau kaip 20 verslų pasiekė 3 mln. Eur.

  „Su pasibaigusiu ketvirčiu mūsų pastangos padėti Lietuvos verslams tikrai nesumažėjo, o finansavimas per ilgalaikes priemones savo intensyvumu nenusileido praeitų metų pirmam ketvirčiui. O dabar kartu su visa INVEGOS komanda stengiamės, kad galėtume pasiūlyti naujas priemones verslui bei pasiektume visus užsibrėžtus antrojo ketvirčio tikslus, – sako K. Motiejūnas.

  UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) informacija

Skip to content