• INVEGA tęsia eksporto kredito garantijų teikimą už Ukrainos pirkėjus ir stabdo garantijų teikimą už Rusijos ir Baltarusijos pirkėjus

  Nuo 2022 m. vasario 24 d. nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) tęsia eksporto kredito garantijų teikimą Lietuvos eksportuotojams už Ukrainos pirkėjus ir laikinai stabdo eksporto kredito garantijų teikimą už pirkėjus, registruotus Rusijos ir Baltarusijos teritorijose.

  „INVEGA ir toliau teikia eksporto kredito garantijas Lietuvos eksportuotojams už pirkėjus, registruotus Ukrainos teritorijoje,“ – sako INVEGOS vadovas.

  Kęstutis Motiejūnas teigia, kad INVEGA iš verslo atstovų sulaukia klausimų dėl eksporto kredito garantijų teikimo už Ukrainos pirkėjus bei vertina Lietuvos verslų pastangas ir toliau teikti būtinas prekes Ukrainai.

  Tačiau nuo 2022 m. vasario 24 d. INVEGA laikinai stabdo eksporto kredito garantijų teikimą Lietuvos eksportuotojams už pirkėjus, registruotus Rusijos ir Baltarusijos teritorijose.

  „Atsižvelgiant į karinę agresiją prieš Ukrainą, stabdomas eksporto garantijų teikimas Lietuvos eksportuotojams už Rusijos ir Baltarusijos pirkėjus, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas. – Esant tokiai padėčiai negalime Lietuvos finansinių resursų naudoti pagalbai šių šalių įmonėms.“

  INVEGA primena, kad eksporto kredito garantija tai INVEGOS turtinis įsipareigojimas garantijos atveju sumokėti kredituojančiam eksportuotojui patirtų nuostolių dalį.

  Visa aktuali informacija, susijusi su eksporto kredito garantijų priemone, bus skelbiama INVEGOS internetinėje svetainėje, todėl kviečiame sekti naujienas.

  Pranešimą galite rasti https://invega.lt/naujienos-verslui/82/invega-tesia-eksporto-kredito-garantiju-teikima-uz-ukrainos-pirkejus-ir-stabdo-garantiju-teikima-uz-rusijos-ir-baltarusijos-pirkejus:1250

  INVEGA informacija

Skip to content