• INVEGA mažina eksporto kredito garantijų įkainius

  Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA), reaguodama į Rusijos pradėtą karą Ukrainoje, dar vasario 24 d. laikinai sustabdė eksporto kredito garantijų teikimą už pirkėjus, registruotus Rusijos ir Baltarusijos teritorijose, o nuo kovo 28 d. mažina garantijų įkainius 30-čia procentų.

  „Reaguojant į esamą geopolitinę situaciją ir bendradarbiaujant su verslo ir pramonės asociacijomis, buvo nuspręsta sumažinti eksporto kredito garantijų įkainius. Tikimės, kad šis sprendimas  paskatins eksportuotojus aktyviau naudotis šia priemone, o tuos, kurie atsisakė prekių ar paslaugų tiekimo į Rusijos ir Baltarusijos rinkas, paragins pakeisti šias rinkas kitomis trečiųjų šalių rinkomis ir jų pirkėjus apsidrausti INVEGOS teikiamomis eksporto kredito garantijomis“, – sako Priemonių skyriaus projektų vadovė Milda Kutraitė.

  Eksporto kreditų garantijos suteikia galimybę plėsti eksporto rinkas neparduotinos ar laikinai neparduotinos rizikos valstybėse bei didinti lietuviškos kilmės prekių ir paslaugų eksporto apimtis minimalizuojant potencialią riziką dėl pirkėjų nemokumo. INVEGA suteikdama garantiją įsipareigoja dalytis kartu su eksportuotoju pirkėjo neatsiskaitymo rizika, išmokant iki 90 proc. patirtų nuostolių dalį.

  Norėdamas pasinaudoti šia priemone, eksportuotojas turi pateikti INVEGAI prašymą kartu su kitais reikalaujamais dokumentais. Garantijos atlyginimo preliminarią kainą galite paskaičiuoti pasinaudoję eksporto garantijų atlyginimo skaičiuokle.

  Daugiau apie priemonę galite sužinoti paskambinus telefonu +3705 210 7510 arba INVEGOS internetinėje svetainėje.

  INVEGOS informacija

Skip to content