• Grynųjų pinigų prieinamumas Lietuvoje – teikite savo pasiūlymus

  Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų viceprezidentė Vaida Butkuvienė atstovauja rūmams ir verslo bendruomenei Lietuvos banko Mokėjimo tarybos užduočių grupėje “Grynųjų pinigų prieinamumo Lietuvoje užtikrinimas”. 2021 m. vasario 24 d. vykusiame posėdyje buvo pristatyta grynųjų pinigų prieinamumo situacija Lietuvoje.

  Darbo grupės tikslas – parengti pasiūlymus grynųjų pinigų Lietuvoje užtikrinimui: spręsti grynųjų pinigų prieinamumo situaciją, ypatingai regionuose, gerinti ir plėsti alternatyvius grynųjų pinigų prieigos būdus, aptariant didesnį esamų ir naujų partnerių įsitraukimą bei kliūčių, trukdančių tokioms paslaugos plėstis, mažinimą.

  Kitas posėdis numatytas kovo 30 d.

  Prašome iki kovo 16 d. el. paštu daiva.vysniauskiene@chamber.lt pateikti Jūsų nuomonę ir siūlymus dėl grynųjų pinigų prieinamumo Lietuvoje:

  1. Kaip vertinate dabartinę grynųjų pinigų prieinamumo situaciją Lietuvoje?
  2. Ar manote, kad esamas bankomatų ir bankų skyrių, dirbančių su grynaisiais pinigais, tinklas, patenkina visuomenės interesus ir poreikius, ypač regionuose?
  3. Ar manote, kad alternatyvių išsigryninimo vietų tinklas (parduotuvėse su pirkiniu, Perlo terminaluose, Paysera paslaugų teikimo vietose (parduotuvėse, FoxBox terminaluose), patenkina visuomenės interesus ir poreikius, ypač regionuose?
  4. Su kokiomis problemomis, jūsų manymu, susiduria:
   • gyventojai grynųjų pinigų prieinamumo klausimu?
   • bankai, teikdami grynųjų pinigų paslaugas?
   • prekybininkai, teikdami išsigryninimo su pirkiniu paslaugą?
   • Perlas, Paysera, Foxbox, teikdami grynųjų pinigų paslaugas?
  1. Kaip manote, kokioms sąlygoms esant, grynųjų pinigų prieinamumas Lietuvos gyventojams laikytinas tinkamu?

  Susisiekime: Daiva Vyšniauskienė, 868736240, daiva.vysniauskiene@chamber.lt

Skip to content