• Naujienos
 • Galimybių pasas: ką svarbu žinoti verslui

  Artėjant Galimybių paso startui – gegužės 24 dienai,  Ekonomikos ir inovacijų ministerija pateikia svarbiausią informaciją, ką  prieš jam įsigaliosiant turėtų žinoti  verslas.  Ministerijos skaičiavimais, birželio pradžioje beveik 1,5 mln. gyventojų jau galės naudotis galimybių pasu be testavimo.

  Kokioms veikloms galios Galimybių pasas?

  Turėdami galimybių pasą žmonės galės valgyti restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų viduje, taip pat galima bus dalyvauti viduje vyksiančiuose renginiuose. Šiuo atveju turės būti užpildyta iki 75 proc. sėdimų vietų, o dalyvių skaičius turės siekti iki 500 žmonių. Galimybių pasas leis pramogauti dalyje laisvalaikio organizavimo vietų. Tai – biliardo, boulingo klubai, pabėgimo kambariai, stalo žaidimų klubai.

  Taip pat galima bus dalyvauti lauke vykstančiuose renginiuose iki 2000 žmonių. Renginių organizatoriai privalės užtikrinti bilietų prekybą internetu internetu ir (ar) dalyvių registraciją. Renginių metu visi dalyviai, vyresni nei 6 metų, privalės dėvėti kaukes. Galimybių pasas atvers ir kitas įvairias laisvalaikio pramogas lauke (pvz. pasiplaukiojimas pramoginiais laivais), lošimo namų salonų, sporto klubų, pirčių, baseinų duris neribojant lankytojų skaičiaus. Naktinių klubų veikla kol kas lieka draudžiama.

  Galimybių pasas taip pat panaikins asmeninėse šventėse dalyvaujančių žmonių skaičiaus ribojimus tuo atveju, jeigu jos organizuojamos išnuomotose tam pritaikytose patalpose, kaip pavyzdžiui kaimo turizmo sodybos. Turint Galimybių pasą, apgyvendinimo įstaigose viename kambaryje bus galima apgyvendinti ne tik tos pačios šeimos narius.

  Patikrinti Galimybių paso galiojimą – specialiame tinklalapyje

  Galimybių pasui patikrinti sukurtas interneto puslapis, kuriame vieną kartą prisijungus bus galima nuskaityti Galimybių paso QR kodą telefonu ar planšete.  Nuskaičius gautą QR kodą tikrintojas ekrane matys žalią arba raudoną spalvą (jeigu Galimybių pasas galioja, – žalią, jeigu ne, – raudoną).  Galimybių pasui patikrinti nereikia jokių papildomų dokumentų ar išrašų –  tikrinantieji gali papildomai paprašyti tik asmens tapatybės dokumento, kad įsitikintų, jog Galimybių pasą pateikė tas asmuo, kuriam jis ir priklauso, o ne, pvz., to asmens draugas.

  Galios ir spausdinti dokumentai

  Šiuo pereinamuoju laikotarpiu tikrintojai turi pripažinti ir spausdintus dokumentus: Lietuvos piliečiams –  spausdintą Galimybių pasą, o turistams – kitų šalių išduotus vakcinaciją liudijančius dokumentus. Asmenims iki 16 metų, norintiems naudotis švelnesnėmis karantino sąlygomis, pakaks pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

  Galimybių paso galiojimas fiksuojamas nuo paslaugos pradžios momento

  Jei iki galimybių paso galiojimo pabaigos likę mažai laiko – valanda ar pusvalandis,  bet tikrinimo metu Galimybių pasas dar galiojantis, tokie asmenys gali naudotis paslaugomis net ir pasigaus testo galiojimui, pavyzdžiui likti renginyje iki renginio pabaigos. Ta pati taisyklė galioja ir asmeninėms šventėms.

  Reikalavimai viešojo maitinimo įstaigoms

  Numatyta, kad restoranų ir kavinių viduje prie vieno staliuko galės sėdėti ne daugiau nei 10 asmenų, išskyrus vienos šeimos ir vieno namų ūkio narius. Tarp skirtingų stalų sėdintys lankytojai vienas nuo kito  turi būti nutolę ne mažesniu kaip 2 metrų atstumu, o jei yra pertvaros – užtenka 1 metro atstumo. Visi reikalavimai viešojo maitinimo įstaigoms aptarnaujat asmenis su Galimybių pasu skelbiami čia.

  Atsakomybė

  Už tai, kad visi asmenys turi Galimybių pasą, atsako paslaugas suteikiantys asmenys: jei tai restoranas – atsako jo savininkas, jei renginys – renginio organizatorius. Patalpų nuomos ar subnuomos asmeninėms šventėms atveju (vestuvėms ir pan.) turėtų būti sudaryta nuomos sutartis, kurioje atsakomybė numatyta šventės organizatoriui. Jei nuomos sutarties nėra, už tai, kad visi asmenys turės Galimybių pasą, bus atsakingas patalpų savininkas.

  Atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus dėl Galimybių paso galima rasti čia, informacija bus nuolat pildoma.

  ŠALTINIS: EIMIN.LRV.LT
Skip to content