Praėjusią savaitę Kauno finansininkų klubas, ieškodamas lobių, keliavo po Pietryčių Lietuvą.
Kelionės metu keliautojai aplankė neseniai restauruotus Jašiūnų dvaro rūmai, kuriuos XV- XVIII a, valdė Radvilos, o XIX a. a. nupirko Ignotas Balinskis, vėliau valdė Sniadeckiai. Jų Iniciatyva rūmai pastatyti vėlyvojo klasicizmo stiliumi. XIX a. 2-ojoje pusėje klasicistinis vidaus dekoras perdirbtas, pastatytas bokštinis aštuoniakampis priestatas. XX a. pabaigoje rūmai restauruoti.
Aplankyta paslaptingoji Paulavos respublikos dvarvietė. 1769 metais didikas, kunigas Povilas Ksaveras Bžostovskis čia buvo įkūręs atskirą valstybę. Valstybę valstybėje, kuri turėjo savo įstatymus, teismus, karinį parengimą ir net pinigus.
Žlugus Abiejų Tautų Respublikai, nuo žemės paviršiaus buvo nušluota ir Paulavos respublika. Tiesa, dvaras gyvavo iki pat XX amžiaus vidurio, tik karo metais sudegė.
Teritorija sutvarkyta, didelėje laukymėje stūkso buvusių rūmų, arklidžių sienų fragmentai. Pastatytas paminklinis akmuo Paulavos respublikai atminti.
Kelionės pabaigoje pasiektas – Levandų uostas, įkurtas Buikų kaime. Čia iki pat vėlyvo rudens žydi kvapnūs levandų krūmeliai, taip pat gausiai žydi šeimininkų sodintos rugiagėlės. Ramybė, jaukumas, šiluma ir dvasinės šviesos. Įkurtame Levandų muziejuje – daugybė mielų, unikalių istorinių ir gamtos eksponatų. iš Levandų muziejaus pašto galima išsiųsti laišką ar pasvajoti Česlovo Milošo pavėsinėje.
Finansininkų klubo nariai sutiko, jog tai buvo puiki pažintinė, atpalaiduojanti išvyka, kurioje buvo galima atitrūkti nuo gausybės skaičių ir darbų.
Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų įvairių sričių profesionalų klubai – mažos bendruomenės, besidalinančios profesine patirtimi, patarimais, gilinančios žinias ir kartais turiningai leidžiančios laisvalaikį kartu.
Norėtumėte daugiau sužinoti apie rūmuose veikiančius klubus? Detaliau apie kiekvieną klubą – http://bit.ly/329trVv